У час війни найбільше пропозицій роботи у роздрібній торгівлі

18:30 24 березня 2022 р.

Фото до новини

Продавці й касири і в мирні часи були затребуваними спеціалістами.

Через війну РФ проти України велика частка українського бізнесу або повністю припинила свою діяльність, або призупинила функціонування в очікуванні ліпших часів. Проте є компанії, які продовжують працювати та надавати роботу українцям. Ринок праці оговтався від цілковитого завмирання та існує в умовах війни. Про це повідомляє grc.ua, пише Dailylviv.com.

За останній тиждень відбулося зростання кількості нових резюме, розміщених на сайті grc.ua, на 69%. Також зросла активність пошукачів. Кількість відгуків на вакансії, порівняно з попереднім тижнем, збільшилася на 30%. Вакансій, які відкрилися після початку війни, небагато, але вони є. 

Найбільше пропозицій роботи у роздрібній торгівлі. Адже з метою забезпечення населення продуктами харчування і першої необхідності ритейл намагається зберегти роботу своїх магазинів. Продавці й касири і в мирні часи були затребуваними спеціалістами. Зараз пропозицій роботи у роздрібній торгівлі найбільше серед інших професійних сфер – 42% від усіх актуальних вакансій в Україні. 

Потрібні також спеціалісти у сфері перевезень, логістики, складів і ЗЕД (8% вакансій від усіх актуальних). 

Не так багато, як у мирні часи, пропозицій роботи в сфері інформаційних технологій, лише 7% від усіх актуальних. Є робота також у компаніях галузей нафта і газ (6%), послуги для бізнесу (6%), металургія і металообробка (5%). 

До десятки галузей, в яких трохи більше роботи, аніж в інших, входять також видобувна галузь (4,3% від усіх вакансій), сільське господарство (4,1%), фінансовий сектор (3,4%), медицина, фармацевтика, аптеки (2,6%), продукти харчування (2,5%).

На початку війни багато вакансій з тих, що відкривали компанії, були на волонтерських засадах. Проте українцям потрібна не лише робота, але й заробітна плата.

Якщо аналізувати всі відкриті на сьогодні вакансії, то середня заробітна плата в них складає 26 900 грн. Найбільше пропозицій роботи (40%) із зарплатою 16 600 грн, ще у чверті (26%) вакансій зазначена зарплата у розмірі 26 300 грн. Майже у шостій частині вакансій пропонують 35 900 грн щомісячної компенсації. У 12% вакансій зарплата від 45 600 грн. Найвищу зарплату від 55 300 грн пропонують у 6% вакансій.

Львівщина - гуманітарний хаб: допомога їде в Київську, Чернігівську, Запорізьку, Кіровоградську та Донецьку області

Як знайти роботу у Львові

На Львівщині найлегше влаштуватися на роботу водієм, швачкою і касиром: кому платять найбільше

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів