Ціна 7,96 грн/куб. м для побутових споживачів залишиться, якщо НКРЕКП не буде проти

12:42 1 грудня 2021 р.

З 1 грудня побутові споживачі постачальника «останньої надії» зможуть стати клієнтами ГК «Нафтогаз України» автоматично, якщо це дозволить регулятор енергоринку - НКРЕКП.

Таке рішення для побутових клієнтів, які не обрали ринкового постачальника й отримують газ від постачальника «останньої надії», стало можливим завдяки ухваленню та підписанню Закону України № 2553. Про це повідомила пресслужба ГК “Нафтогаз України”, пише Dailylviv.com.

29 листопада 2021 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії».

Відповідно до цього закону ГК «Нафтогаз України» звернулася до НКРЕКП (Регулятора) щодо підключення всіх побутових клієнтів постачальника «останньої надії» на умовах базової річної пропозиції. Це дозволить клієнтам отримувати газ упродовж усього опалювального сезону за однією з найвигідніших цін на ринку природного газу — 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості розподілу/доставки). Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" очікує позитивне рішення Регулятора щодо створення сталих умов для споживачів природного газу.

У разі відсутності підтримки з боку НКРЕКП з 1 грудня 2021 року постачальник «останньої надії» буде зобов’язаний здійснювати постачання газу всім своїм споживачам за ціною, розрахованою за формулою, яка наведена в пункті 24 Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року № 1102. 

У такому разі ціна на газ буде змінюватися щодня й може становити більше, ніж 30 грн/куб. м.

Нагадаємо, раніше ГК "Нафтогаз України", яка виконує функції постачальника "останньої надії" (ПОН), попередила, що пільгова ціна газу на рівні 7,96 гривень за кубометр для побутових клієнтів діє тільки до 30 листопада. З 1 грудня ціни можуть змінитися. Підвищення могло торкнутися 500 тисяч домогосподарств, якщо вони не укладуть контракт з новим постачальником.

Реакції НКРЕКП на звернення ГК "Нафтогаз України" поки що немає.

Без газу можуть бути з 1 грудня у Львівській області 526 установ - найбільше в Україні

16,8 грн та 16,56 грн за кубометр газу: бюджетним і релігійним організаціям та споживачам останньої надії, - НАК Нафтогаз Україна

Понад 80% об’єктів житлово-комунального господарства області готові до опалювального сезону, - ЛОДА

Люди не будуть отримувати збільшених платіжок за тепло, - мер Львова

 Газу у сховищах достатньо для потреб населення та соціальної сфери на весь сезон, - голова ЛОДА

dailylviv.com

До теми

23:00 21 січня 2022 р.

Мер Львова запропонував будувати патронний завод у Львові

Сьогодні у Львові, у приміщенні Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу, відбулась підсумкова нарада Укроборонпрому за минулий рік. Як зазначило керівництво Концерну, торік виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн, порівняно з 2020 роком.

Рубрика: Економіка

20:45 21 січня 2022 р.

Поліція за мільйон гривень наглядатиме за охоронцями Львівводоканалу

Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» уклало угоду з Управлінням поліції охорони у Львівській області на «здійснення контролю за порядком несення служби персоналом охорони».

Рубрика: Економіка

17:28 21 січня 2022 р.

Встановлення місцевих податків і зборів у компетенції ДРС - не судів

Лише Державна регуляторна служба України може висловлювати позицію щодо віднесення акта чи іншого документа органів місцевого самоврядування до категорії регуляторного акта.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу