США збільшують виробництво HIMARS, оскільки війна в Україні загострюється

18:48 19 жовтня 2022 р.

Фото до новини

Lockheed Martin планує збільшити виробництво своєї високомобільної артилерійської ракетної системи, зброї, які мають попит в Україні та всій Європі, оскільки Росія продовжує сіяти нестабільність у регіоні.

Про це інформує Politico, пише Dailylviv.com.

Компанія готова збільшити виробництво HIMARS до 96 ракет-носіїв на рік, порівняно з поточним рівнем - 60 ракет-носіїв, повідомив інвесторам генеральний директор Джим Тайклет під час звіту про фінансові результати третього кварталу у вівторок.

20 HIMARS, надісланих США в Україну з літа, мали величезний ефект на полі бою, дозволяючи українським силам досягнути відстані у десятки миль за лінією фронту Росії на Донбасі та навколо Херсона.

Перед тим, як розпочати блискавичний наступ на сході у вересні, Україна витратила більшу частину місяця, обстрілюючи мости та склади боєприпасів точними боєприпасами, посіявши невпевненість серед російських військ і викликавши безлад у їх матеріально-технічному забезпеченні та поповненні. Користувачі Twitter навіть придумали меми «HIMARS O’Clock», щоб позначити години в Україні, коли часто відбуваються удари, показуючи відео, як горять і готуються ракети та боєприпаси до ночі.

Оголошення Taiclet у вівторок про збільшення виробництва HIMARS з’явилося через кілька годин після того, як POLITICO повідомило, що Lockheed Martin почала обіцяти міжнародним клієнтам, що вона готується розгорнути своє виробництво — частково послабивши занепокоєння урядів Естонії, Польщі та України, які нещодавно замовили десятки пускових установок.

В очікуванні запитів компанія інвестувала 65 мільйонів доларів приблизно шість місяців тому, щоб скоротити час виробництва для HIMARS, перш ніж отримати контракт від Пентагону, сказав Тайклет.

Lockheed Martin також розглядає можливість розширення свого підприємства в Камдені, штат Арканзас, оскільки попит продовжує зростати, додав він.

«Ми проводимо перехресне навчання нашої кваліфікованої робочої сили», щоб у міру зростання попиту на HIMARS або керовану ракетну систему залпового вогню люди могли переходити на створення різних типів зброї, сказав Тайклет.

Але компанії, ймовірно, знадобляться місяці, щоб наростити виробництво з п’яти до восьми систем на місяць, що може бути недостатньо швидким для Естонії, Польщі та України, щоб зміцнити свої війська перед обличчям російської агресії.

Розбудова нових промислових потужностей не подібна на перемикання перемикача, і ланцюгам постачання потрібен час, щоб розкрутитися, щоб досягти нових цілей, серед яких наймання та навчання нових працівників. Цей графік змусив деякі країни шукати ракетні установки деінде.

Наприклад, Польща, довідавшись, що 500 HIMARS, які вона шукала, не почнуть надходити роками, цього тижня вирішила придбати 300 реактивних систем залпового вогню Chunmoo, виробництва південнокорейської компанії Hanwha, які будуть поставлені у 2023 році, заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. 

«Ми вирішили розділити замовлення HIMARS на етапи», — сказав він. «У нас будуть як HIMARS, так і Chunmoo».

Інші країни роблять великі ставки на HIMARS. Lockheed Martin «підтвердила, що на виробничій лінії є слот для Естонії», заявив міністр оборони Ханно Певкур POLITICO. У липні Естонія замовила шість систем на 500 мільйонів доларів.

Армія США також чинить тиск на Lockheed, щоб той ще більше збільшив виробництво. Керівник відділу придбання послуг Дуглас Буш заявив журналістам минулого місяця, що філія прагне «подвоїти або більше, ніж подвоїти» темпи виробництва, але зазначив, що для цього потрібен час. Це означає, що Lockheed можуть попросити збільшити виробництво до 120 пускових установок HIMARS на рік.

Американські ракети великої дальності в Україні могли би змінити історію

Останнє літо загарбників: в Україну прибули перші ракетні системи HIMARS

США поставлять Україні ракетні системи середньої дальності HIMARS

США передають Україні реактивні системи залпового вогню

ЗСУ одержують американські ракетні комплекси з дальністю дії до 300 км

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів