Нові правила перетину кордону з Польщею

10:17 7 липня 2024 р.

Фото до новини

З 10 липня українські перевізники повинні надавати до митного контролю Республіки Польща відповідні дозволи, документи та наліпки.

Про це повідомила Львівська митниця, пише DailyLviv.com. За інформацією польської сторони, з 10 липня 2024 року вступають в дію нові правила перетину кордону, відповідно до яких українські перевізники повинні надавати до митного контролю Республіки Польща відповідні дозволи, документи та наліпки.

Читайте такожНа українсько-польському кордоні автоматично розпізнають номерні знаки автівок

Наявність на борту ліцензії на перевезення у паперовому вигляді: витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати такий  можна в особистому кабінеті перевізника.

Наявність документів на вантаж для порожнього транспорту: при виїзді з України порожнім транспортним засобом водію необхідно  мати документи, що підтверджують повернення з вантажем, який водій буде забирати на зворотному шляху. Це може бути договір, або підписана перевізником заявка. В цих документах повинні бути зазначені контактні дані та адреса відправника і  місце завантаження авто.

Документи для підтвердження типу перевезення: впродовж  всього рейсу на борту повинні бути документи у паперовому або електронному вигляді, які підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.

Документи для повернення порожньої вантажівки: при поверненні до України порожнім транспортом необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу у прямому сполученні.

Наліпка на лобовому склі вантажівки розміром 5 см: її зразок  затверджено в Угоді. У випадку, якщо перевізник виконує перевезення не за умовами Угоди про «транспортний безвіз» а, наприклад, за дозволом ЄКМТ, наліпка має бути прихована. Завантажити наліпку можна за посиланням: https://bit.ly/3XxUhWJ . Така наліпка призначена для допомоги контролюючим органам ідентифікувати вантажівки, що виконують перевезення відповідно до Угоди та попереджувати каботажні перевезення.

Читайте такожПеревізникам не видаватимуть ліцензій за спрощеною процедурою

До 10 липня діятиме перехідний період, який дозволить перевізникам забезпечити всі вантажівки відповідними документами та наліпками. 

З 10 липня перелічені правила будуть обовʼязковими для виконання всіма компаніями, що виконують перевезення відповідно до Угоди між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

Нагадаємо, що два роки тому Україна 29 підписала угоду про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень з Євросоюзом, так званий "транспортний безвіз".

Читайте такожВантажні автоперевезення між Україною та ЄС без спеціальних дозволів продовжено ще на рік

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів