На свиноферму у Львівській області подали до суду з Італії (відео)

11:55 23 вересня 2021 р.

Сьогодні, 23 вересня, об 11.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "На свиноферму в Гряді подали до суду з Італії. Кінець дворічної бездіяльності природоохоронних структур Львівщини?"

У Жовківський суд з вимогою закрити свиноферму - ТзОВ “АПП “Гряда" - подала позов Галина Солонецька, яка вже багато років живе в Італії, але походить зі села Гряда, пише Dailylviv.com.

Свиноферма у селі Гряда під Львовом отруює людей та довкілля.

За словами керівниці юридичного відділу МБО Ольги Мелень-Забрамної, найбільші озера гноївки на землі Грядівської сільської ради виявили жителі у 2019 році (майже15 га), адже чимале поголів’я свиноферми продукує значну кількість гною, а місця зберігання гноївки достатніх об’ємів на фермі не було з моменту її запуску.  

Тому, ночами трактори залишають річки фекалій на землях сільської ради довкола свиноферми, що робить життя людей у селах в радіусі 10 км від ферми нестерпним, особливо в літню теплу погоду.  

На початку вересня 2020 року стався ще й замор риби у приватних ставках с.Ситихів, що наповнюються водою із річки Млинівка. Він збігся із масовим вивезенням гноївки довкола ферми. Витоки із гноївки просочилися в грунти, річку Млинівка та потрапили до ставка, де купаються діти села Ситихів. Для багатьох діток купання в цій водоймі завершилося шкірними захворюваннями.

- Це не дивно, адже результати замірів державної екологічної інспекції у воді річки Млинівка виявили перевищення: по азоту амонійному  - в 60,8 разів, нітрити – в 16,2 рази, БСК5 – в 44 рази, ХСК – в 6,4 рази,  залізо загальне – в 8,5 раз, розчинений кисень – в 2,5 рази. Перевищення зафіксовано у каналі Яричівському: по азоту амонійному  - в 14,4 рази, нітрити – в 5,6 разів, БСК5 – в 14 раз, ХСК – в 2,5 рази, залізо загальне – в 4,4 рази, розчинений кисень – в 2,2 рази",- каже Ольга Мелень-Забрамна.

Заміри грунту на місці розливу гноївки, які показали наявність яєць токсокар та аскарид у грунтах, - розповіла юристка. - Заміри повітря на межі санітарно-захисної зони АПП «Гряда» показали перевищення по вмісту аміаку, діоксиду азоту, сірководню.  

Також свиноферма вже давно самовільно користується свердловиною для добування чистої артезіанської води за межами своєї ділянки, і напуває свиней чистою водою безкоштовно.

- На фермі лукавлять щодо чисельності свиней,  і всі дозвільні документи містять різні цифри: і 8900 голів,  і 12 000 свиней на рік, і 11 551 голів одночасного утримання. Такі «неточності» зручні для свиноферми, адже не дають можливості розрахувати реальні обсяги утворення гною,  викидів, водоспоживання і т.д.
Жителі вже не мають надії на контролюючі органи, адже штрафи екологічної інспекції власників свиноферми не лякають, а Держпродспоживслужба не бачить порушень в роботі свиноферми. Два роки тому голова ЛОДА створив комісію для вирішення конфлікту та скарг жителів с.Гряда, проте видимого результату робота комісії не дала.

Промовці на пресконференції:

    Назарій Сорока, начальник відділу оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА;
    Олександра Сладкова, начальниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР;
    Роман Малетич, начальник управління правового забезпечення головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області;
    Петро Білан, заступник начальника Жовківського управління головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області;
    Михайло Василина, ексголова Грядівської сільської ради;
    Ольга Мелень-Забрамна, керівниця юридичного відділу МБО “Екологія-Право-Людина”;
    Віктор Горбач, еколог, представник свиноферми  - ТзОВ “АПП “Гряда”;
    Галина Солонецька, мешканка села Гряда;
    Наталія Демчишин, громадська діячка, с. Мервечі;
    представник Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Село на Львівщині затопили фекаліями свиней, а контролюючі органи покривають порушників(відео)


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

11:09 25 жовтня 2021 р.

Новий сезон: після саудитів Львівщина готується до туристів з Бахрейну

Управління туризму та курортів Львівської ОДА спільно із курортними громадами організувало промоційний тур для одного з керівників туристичної компанії «Traveller Gate» із Королівства Бахрейн.

Рубрика: Економіка

12:07 24 жовтня 2021 р.

Назвали 39 об’єктів, які збудують і відремонтують у гірських районах Львівщини

У межах реалізації проекту “Мале Карпатське коло” департамент дорожнього господарства Львівської ОДА запланував ремонт та будівництво 39 об’єктів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Загальна вартість всіх робіт становить 4,13 млрд гривень.

Рубрика: Економіка

11:48 24 жовтня 2021 р.

Майже половина українських промпідприємств припинить роботу через дорожнечу газу

У короткостроковій перспективі в України є лише два варіанти: або укласти тривалий контракт з фіксованою ціною з надійним європейським постачальником газу, або здаватися на милість російського "Газпрому".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу