Грядівська сільрада перед виборами роздала землі на десятки млн грн. Правоохоронці розслідують кому

17:12 5 березня 2021 р.

Правоохоронці розслідують те, як і кому роздавали землю на території Грядівської сільради в минулі роки. Упродовж 2020 року Грядівська сільська рада роздала 62 гектари землі.

Про це повідомили в департаменті міської агломерації ЛМР, пише Dailylviv.

Зокрема, у департаменті інформують, що найбільше гектарів було виділено під житлове будівництво. За уже отриманими документами йдеться про 38 га, тобто 374 ділянки під житлове будівництво. За оцінками незалежних експертів, орієнтовна вартість таких ділянок — 42,5 млн грн. Ці гроші недоотримав бюджет громади. Масово роздавали наділи минулої осені, перед виборами. Відомо, що ділянки сусідять із проєктованим північним об'їздом Львова, тобто ціна землі та її містобудівна вартість можуть бути вищими, аніж за попередньою оцінкою.

Крім як на будівництво будинків, у тій же ж Грядівській сільраді лише за минулий рік роздали:

    40 ділянок для садівництва (понад чотири гектари, орієнтовна вартість — майже три мільйони гривень),
    ще 40 ділянок для ведення особистого селянського господарства (площа — понад 20 га, вартість — більше 11 млн 325 тис. грн).

«Хочемо наголосити, йдеться не про ті ділянки, які вирішили собі оформити мешканці цих сіл, бо мають тут будинок чи город. Мова про цілі „нарізані“ квартали під будівництво. Все це є відображено у кадастровій карті. Сотні розпайованих ділянок, що зареєстровані однією датою, умовно за місяць до виборів — такі факти не можуть не викликати запитань», — зазначила керуюча справами виконавчого комітету, в. о. директора департаменту міської агломерації ЛМР Наталія Алєксєєва.

Так, у рамках розслідування, порушеного поліцією за статтею 364 (перевищення службових повноважень), вилучено документи про роздавання землі. Також вилучена технічна документація щодо кварталу поблизу об'їзної дороги Львова. До прикладу, правоохоронців зацікавив протокол засідання сесії Грядівської сільської ради від 29 березня 2017 року, такий же ж документ від 25 вересня 2019 року.

Згідно із протоколом виїмки документів, проведеного у лютому 2021 року, вилучено ще й основну містобудівну документацію сіл — генеральний план с. Гряда і с. Воля-Гомулецька, документи зі встановлення меж територій.

Нагадаємо, триває процес перебирання справ та аудиту в новоприєднаних до Львівської МТГ населених пунктах. Працюють ліквідаційні комісії, які облікують та інвентаризують усе майно громад.

Додамо, що порушені кримінальні провадження щодо роздавання земель у попередні роки Рясне-Руською сільською радою, яка з початку року увійшла до Львівської МТГ. Зокрема, раніше Львівська міськрада звернулася до поліції через розпаювання Рясне-Руською сільрадою 58 га заказника «Торфовище Білогорща».

У Львові проаналізують, куди і за скільки пішла земля на нічних сесіях населених пунктів, які приєднали до міста

У ЛМР викрили багатомільйонні схеми роздавання землі у 10 сільських і міських радах

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу