Результати досліджень води, ґрунту та повітря залежать від того, хто платить - хімік

21:33 9 червня 2016 р.

Лабораторії, які роблять заміри та аналізи повітря, води та ґрунтів, завжди зважають на те, що хоче почути замовник. Крім того, обладнання, яке є в них у Львові дуже застаріле і дає похибку у 15-20 %, замість допустимої – у два відсотки.

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Грибовицька зона: наслідки для екології і здоров’я», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Лідія Бойчишин.

- Усе залежить від того, хто і на чиє замовлення робив аналізи. Крім того, залежить від точності і похибки приладу, які в нас абсолютно застарілі. І похибка досліджень може складати 15-20 відсотків.  Я думаю, що на самому сміттєзвалищі ніхто проб не відбирав. Може, десь в околицях Малехова.

Але я дуже сумніваюся. Я сьогодні не знаю таких лабораторій, які мають можливість дуже чітко і в межах похибки в два відсотки визначити вміст канцерогенних речовин у повітрі, - каже вона.

Хоча, за її словами, у Львові функціонує близько 20-ти приватних лабораторій, які проводять дослідження на замовлення приватних структур. А ось найточніші дослідження є в науковців ЛНУ імені Івана Франка, які постійно проводять дослідження щодо якості грунтових, стічних та питних вод та повітря. Ці дані публікують у  відкритих наукових збірниках, яких, на жаль, наша влада та широка громад кість не читає.

- Останні дослідження робили до горіння та катастрофи на Грибовицькому сміттєзвалищі. Отож, підрахунок середніх значень перевищення гранично допустимої концентрації у межах санітарно-захисної зони і поза нею склав: свинець 1,39 (допустима 0,54), нікель - 0,44 (допустима 0,36), кадмій – 1,46 (допустима 1,18), - розповідає Лідія Бойчишин.Відео: Львівська міська рада.

dailylviv.com

До теми

14:40 13 квітня 2021 р.

Ресторан Бачевських лише попередили, п'ять барів закрили, - рішення міської комісії з питань НС (відео)

Сьогодні, 13 квітня, міська комісія з питань ТЕБ і НС прийняла рішення щодо закриття низки закладів, зокрема нічних клубів, за результатами роботи моніторингових груп. Про це на брифінгу повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Рубрика: Ситуації

13:08 13 квітня 2021 р.

У восьми ОТГ Львівщини за спалювання сухостою накладено штрафів на 26 тис грн: де саме

Під час держконтролю на території Львівського, Яворівського, Стрийського та Червоноградського районів працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області спільно із представниками управління ДСНС України у Львівській області та працівниками Національної поліції виявили осіб, що вчинили самовільне спалювання сухої рослинності чи її залишків.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу