Мешканцям Львова, які не мають коштів на ремонт своїх балконів, місто допоможе

19:42 23 серпня 2023 р.

Фото до новини

Власники індивідуальних балконів у будинках - не пам’ятках архітектури, що перебувають у поганому стані, можуть подаватися на спеціальну Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків у проведенні невідкладного чи капітального ремонтів, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках Львівської МТГ.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Такий документ сьогодні затвердили на сесії Львівської міської ради. Ремонт балкона відбуватиметься на умовах співфінансування: 80% готове оплатити місто, а 20% залишиться за мешканцем. Нагадаємо, що раніше співфінансування працювало лише для об’єктів історичної спадщини.

«Балкон є власністю мешканця. І це накладає відповідні зобов’язання. Та попри це місто підготувало програму, яка розширює можливості співфінансування ремонтів балконів. При ремонтні балкону 80% коштів готове дати місто, а 20% має забезпечити мешканець. Відзначу, що у Львові є приблизно 380 тисяч балконів, відтак це потребуватиме значних коштів, які нам треба буде резервувати у бюджеті на наступний рік. Але інших варіантів немає, бо багато балконів дійсно є в поганому стані.

Часто люди, користуючись балконом, забувають, що балкон — їхній, і думають, що хтось інший має їм його відремонтувати», - наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Як пояснила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, балкон входить до технічного паспорта квартири, тому мешканці несуть відповідальність за його стан. Зараз у кожному районі міста створені відповідні робочі групи, які проводять обстеження балконів. Обстеження має бути проведено до жовтня цього року і складені відповідні акти: скільки балконів є в хорошому стані, скільки - у задовільному, а скільки потребують ремонту.

«Спочатку балкон обстежує звичайна комісія за участю балансоутримувача будинку, представника району. Вони проводять огляд плити, перил балкону і визначають, який його стан. Коли комісія бачить, що балкон у поганому стані, то дає припис, що мешканець повинен привести його до належного стану, щоб запобігти травматизму. Далі необхідно замовити експертний висновок у спеціалізованої організації, яка дасть належну оцінку стану балкону. Якщо цей висновок підтвердить аварійність, то тоді необхідно збирати відповідний пакет документів і подаватися на участь у Програмі.

На райони міста виділено приблизно по 2 млн грн. Відтак ще цього року можна відремонтувати певну кількість балконів», - повідомила Ірина Маруняк.

Після обвалу балкону у Львові відновили програму їхньої реставрації: скільки це коштуватиме мешканцям

Обвал балкона і смерть мешканця: у мерії запевняють, що обстежують балкони і обіцяють співфінансування

Чоловік, який упав разом з балконом у Львові, помер в лікарні

У центрі Львова упав балкон разом з чоловіком (відео, доповнюється)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів