Після обвалу балкону у Львові відновили програму їхньої реставрації: скільки це коштуватиме мешканцям

23:14 14 серпня 2023 р.

Фото до новини

З 15 серпня до 15 жовтня 2023 року через ЦНАП буде проведено набір заявок у програму співфінансування.

Про це повідомили в ЛКП "Бюро спадщини", пише Dailylviv.com.

Програма передбачає реставрацію, ремонт (реставраційний) балконів, еркерів, лоджій, які належать до житлових квартир, що є у приватній власності та розташовані на головних фасадах будинків – пам’яток культурної спадщини м. Львова.

"Щоб взяти участь в програмі необхідно:

З’ясувати, чи ваш будинок є пам’яткою культурної спадщини, а балкон розташований на головному фасаді. Дізнатись чи ваш будинок є пам’яткою можете за посиланням.  

Укласти охоронний договір з Управлінням охорони історичного середовища.

Погодитись сплатити свою частку співфінансування, а саме: 10 000 грн. за кожен балкон, еркер чи лоджію, що знаходяться на головному фасаді будинку.

Надати згоду на доступ до балконів та безоплатне використання інженерних мереж.

Повний перелік вимог наведений у документі, з яким ви можете ознайомитись тут.

Якщо усі власники готові взяти участь у Програмі, представнику ініціативної групи потрібно завантажити заяву, заповнити її, вкласти потрібні додатки та подати у територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг Львова.

У разі, якщо хтось із власників відмовляється від участі у Програмі, учасник до заявки долучає відповідну письмову відмову.

Програма співфінансування діє у місті з 2019 році. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну за координацією управління охорони історичного середовища встигли відреставрувати п’ять балконів і два еркери. З початком повномасштабної війни дія Програми була призупинена. На цей момент розроблена проєктно-кошторисна документація на проведення реставраційних робіт балконів головних фасадів 13 будинків-пам’яток культурної спадщини на території міста. Уже тривають реставраційні роботи балконів будинку на вул. Гоголя, 10. Також розпочато коригування проєктно-кошторисної документації по інших об’єктах. 

Першочергово реставрація балконів буде здійснюватись на тих об’єктах, де вже розроблена проєктно-кошторисна документація",- йдеться в повідомленні.

Ухвалою сесії Львівської міської ради ЛКП «Бюро спадщини» визначено виконавцем програми співфінансування виконання реставрації, ремонту (реставраційного) балконів житлових будинків – пам’яток культурної спадщини.  

Обвал балкона і смерть мешканця: у мерії запевняють, що обстежують балкони і обіцяють співфінансування

Чоловік, який упав разом з балконом у Львові, помер в лікарні

У центрі Львова упав балкон разом з чоловіком (відео, доповнюється)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів