Реставратори відновлюють у центрі Львова сім унікальних балконів

17:30 19 червня 2017 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Кожен власник балкону в будинку №15 на вулиці Дорошенка повинен доплатити за його реставрацію по 500 гривень.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 19 червня: «У Львові триває реставрація балконів головних фасадів будинків в історичній частині міста. Зокрема на замовлення управління охорони історичного середовища триває капітальний ремонт балконів будинку №15 на вулиці Дорошенка. У ньому відреставрують семи балконів».

«Ремонтно-реставраційні роботи балконів на вулиці Дорошенка, 15 розпочалися минулого року. Роботи на об'єкті здійснює ПП «Оберіг Груп». Фінансування робіт здійснюється з міського бюджету та програми «Муніципальний розвиток і оновлення історичної частини Львова» GIZ. З міського бюджету на ці роботи спрямували 312 тисяч гривень», – поінформували також у міськраді.

А начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко розповіла: «Будинок №15 на вулиці Дорошенка – один з кращих взірців сецесії у Львові. Він збудований 1907-1909 роках за проектом Тадеуша Обмінського, одного з найкращих архітекторів сецесії у нашому місті. Будинок має дуже гарне оздоблення, зокрема металеве. Балкони, які є на будинку, а їх – сім, всі різні, кожен має інакшу огорожу.

Балкони давно не ремонтувалися і потребували реставрації. Оскільки це житловий будинок, в ньому живуть мешканці, які також не мають коштів на реставрацію балконів. Тому, ми вирішили його відреставрувати спільно з «GIZ», поки що лише в частині балконів. Тобто, ці роботи фінансуємо з міського бюджету, з коштів GIZ, і кожен мешканець зі свого балкону має доплатити по 500 гривень. Роботи були початі ще минулого року. Взимку не виконувалися, бо це зовнішні роботи і їх не можна було робити в зимовий період. Зараз роботи відновили».

Натомість експерта проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова» Анне-Марі Роте повідомила: «З 2012 року діє програма співфінансування реставрації балконів міста спільно з «GIZ». З цього часу ми вже від реставрували кілька гарних об’єктів. Наше завдання полягало в тому, щоб фірмам-виконавцям робіт, розповісти про сучасні технології в реставрації та познайомити з досвідом Німеччини. Коли ми починали реставрацію у 2012 році, ми не думали, що львівські фірми справляються з таким поважним об’єктом як Дорошенка, 15. Лише тепер ми до нього приступили, бо фірми вже мають великий довід, від реставрували багато балконів».

Своєю чергою, керівник підрядної організації ПП «Оберіг» Віктор Проданчук назвав будинок №15 на вулиці Дорошенка  унікальним як за кількістю балконів, так за стилем побудови. Він також розповів: «Більше півроку ми працюємо над цим об’єктом. Це дуже унікальний будинок. Тут є сім балконів. Для нас це вперше реставрувати таку кількість балконів на одному будинку. Центральний балкон в будинку є металевим і півкруглим, дах скляний. Балконів такого типу у Львові обмаль. Такий дашок є на будинку біля Оперного театру. Зараз будемо брати його в роботу. Три балкони вже закінчуємо. Усі роботи плануємо завершити у вересні. Спільно з «GIZ» ми визначаємо матеріали, покриття, традиції виконання робіт, щоб автентично відтворити балкон. Я дуже вдячний німецькому товариству «GIZ». Вони багато нас навчили. До Львова приїздили одні з кращих фахівців по металу, по каменю, по розписах. Вони проводили майстер-класи, вчили нових технік, коригували наших фахівців. Львів’яни мають бути їм вдячні, адже більше 100 пам’яток спільно з ними вдалося відреставрувати».

Про це повідомили сьогодні, 19 червня, в прес-службі Львівської міськради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів