Кожен десятий працівник може мати трудовий договір з нефіксованим робочим часом

12:00 9 серпня 2022 р.

Фото до новини

Президент підписав закон, яким запроваджено трудовий договір з нефіксованим робочим часом, згідно з яким роботодавець має заплатити щонайменше за 32 години робочого часу.

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №5161 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом", яким запроваджується у законодавстві новий вид трудового договору з нефіксованим робочим часом, пише Dailylviv.com.

Законом доповнено Кодекс законів про працю новою статтею 211 "Трудовий договір з нефіксованим робочим часом". Її дію роз'яснила Судово-юридична газета

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом - це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених цією статтею.

При цьому роботодавець самостійно визначає необхідність і час залучення працівника до роботи, обсяг роботи і в передбачений трудовим договором строк погоджує з працівником режим роботи й тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

Разом з тим, кількість трудових договорів з нефіксованим робочим часом у одного роботодавця не може перевищувати 10 відсотків загальної кількості трудових договорів, стороною яких є цей роботодавець. У разі, якщо буде більше - передбачено штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати.

Наразі роботодавець може укладати з працівником строковий трудовий договір і договір на час виконання певної роботи. Разом з тим, згідно зі статтею 23 Кодексу законів про працю строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами. Отже, законодаець встановив обмеження на укладання строкових трудових договорів, які вказаним законом частково прибрані.

Вимоги до трудового договору з нефіксованим робочим часом

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом повинен містити, зокрема, інформацію про:

- спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який повинен бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов’язків;

- спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від її виконання у випадках, передбачених частиною восьмою цієї статті;

- інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні). Кількість базових годин, під час яких від працівника можуть вимагати працювати, не може перевищувати 40 годин на тиждень, а кількість базових днів не може перевищувати 6 днів на тиждень.

При цьому мінімальна тривалість робочого часу працівника, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, протягом календарного місяця становить 32 години. Якщо ж працівник був задіяний роботодавцем менше 32 годин, то йому мають заплатити за 32 години, що, звісно, суттєво менше за мінімальну зарплату.

Переведення на строковий/безстроковий договір

У разі, якщо працівник відпрацював на умовах трудового договору з нефіксованим робочим часом понад 12 місяців, він має право звертатися до роботодавця з вимогою укладення строкового або безстрокового трудового договору на умовах загальновстановленого у роботодавця графіка роботи з відповідною оплатою праці. У разі відмови роботодавця працівник має право повторно звернутися з аналогічною вимогою через 90 днів.

Конкурс на одне робоче місце у Львівській області

Працевлаштування переселенців на Львівщині: де і ким працюють

926 фірм і компаній Львівщини повідомили про 4,3 тис. вільних робочих місць: ТОР-10

Як знайти роботу у Львові)

У модульному містечку на Сихові розкажуть, як безпечно влаштуватися на роботу

Більше половини біженців з України легально працевлаштовані у Польщі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів