Єльський університет назвав компанії-спекулянти воєнного часу

21:25 11 липня 2023 р.

Фото до новини

Деякі відомі західні компанії не дотримали обіцянки піти з ринку Росії.

Згідно з дослідження Єльського університету, опублікованого CNN, серед компаній, які порушили обіцянки, - Heineken, Unilever, Philip Morris International, Mondelez. Про це пише Dailylviv.com.

Нідерландська компанія Heineken опублікувала заяву з обіцянкою покинути Росію вже через 4 дні після початку війни. Однак досі компанія має сім пивоварень на Росії, де Heineken трудяться 1800 працівників. Більше того, Heineken запустила у країні серію нових брендів. У самій компанії журналістам CNN сказали, що Heineken вже знайшла покупця на свій російський бізнес і з квітня 2023 року чекає на схвалення угоди від влади Росії.

Американська Mondelez 9 березня 2022 року пообіцяла скоротити «другорядні» види діяльності на Росії та зосередитися на «базових пропозиціях». Проте, згідно з дослідженням Єльського університету, немає «відчутних ознак» скорочення діяльності компанії. Mondelez має 3000 співробітників у країні. Компанія не відповіла на запит CNN.

Британська Unilever 8 березня 2022 року пообіцяла продавати на Росії лише товари першої необхідності, вироблені у країні. Проте компанія продовжує продавати у країні морозиво та інші споживчі товари, зазначають дослідники. У компанії відмовилися коментувати дослідження університету, і нагадали про зроблену в лютому 2023 року заяву про те, що важко покинути Росію, не передавши активи владі і не завдавши шкоди працівникам.

Швейцарська Nestle також обіцяла виробляти і продавати в Росії тільки товари першої необхідності. Проте компанія продовжує продавати шоколадні батончики, корми для домашніх тварин та інші товари, які не є товарами першої необхідності, зазначили дослідники. Nestle не відповіла на запит CNN.

Американська компанія WeWork, яка пообіцяла залишити Росію у березні 2022 року, досі надає коворкінг-місця у Москві. У компанії сказали CNN, що все ще мають намір залишити російський ринок і перебувають на «заключній стадії реалізації планів продажу» бізнесу.

Американський тютюновий гігант Philip Morris International у березні 2022 року повідомляв, що працює над відходом з російського ринку. Проте компанія досі залишається однією з найбільших транснаціональних корпорацій, що працюють на Росії, зазначили у Єлі. У компанії сказали CNN, що Philip Morris International обмежена запровадженими в Росії правилами.

Також на Росії працюють кілька американських компаній швидкого харчування.

«Ці компанії порушують свої обіцянки. Вони діють як спекулянти воєнного часу», - сказав керівник дослідження, професор Джефф Зонненфельд.

Дослідження університету ґрунтується на даних джерел, людей у Росії, корпоративних документах та інформації зі ЗМІ. Подібні дослідження збільшують тиск на західні компанії та підштовхують їх до подальшого згортання активності на Росії. Загалом, за даними дослідників, Росію покинули 1028 міжнародних компаній.

Українці у Берліні вийшли на протест перед магазином Hugo Boss

Російський бізнес в час війни гризе український бюджет (список компаній)

Путін обкрадає росіян в офшорах

Скільки російських енергоресурсів купить Європа у 2023 році, - Bruegel

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів