Українці захищають Європу від реваншистського російського режиму
22:37 19 січня 2025 р.
І солдати, і цивільні кажуть, що після стількох втрат новий президент США повинен домагатися справедливого врегулювання, а не миру за будь-яку ціну.
Чи може 2025-й бути роком, як пообіцяв новообраний президент Дональд Трамп, коли війна Росії проти України завершиться? Відповідь на це запитання шукає The New York Times, пише DailyLviv.com.
«Можливість миру викликає у мене «сльози на очах», — сказала 30-річна Валерія, вчителька англійської мови зі східної України.
Коли пан Трамп готується повернутися до Білого дому в понеділок, він обіцяє мир в Україні, але публічно не пропонує стратегії щодо того, як його досягти, окрім свого заявленого бажання зустрітися з президентом Росії Владіміром Путіним. Тож українцям залишається лише здогадуватися, що принесуть найближчі місяці.
Ніхто, зазначила Валерія, так не хоче миру, як українці. Але зазнавши стільки втрат, сотень тисяч убитих і поранених, українці не погодяться на мир за будь-яку ціну, сказала вона. Вона просила не називати її прізвище, побоюючись за безпеку свого батька, який досі живе під російською окупацією.
«Європа та Америка повинні пам’ятати, що будь-яке припинення вогню чи переговори будуть легітимними лише за умови поваги до жертв, принесених українцями, та забезпечення справедливого, безпечного та незалежного майбутнього для України», – сказала вона.
Після переобрання Трампа в листопаді газета The New York Times поспілкувалася з десятками українців — солдатами на фронті, селянами, змушеними покинути свої домівки, і людьми в містах, віддалених від поля бою, але підданих ракетному обстрілу — про їхні надії та страхи перед його інавгурацією.
Багато людей відчувають розчарування — озлоблені тим, що дехто вважає надто обережним підходом адміністрації Байдена, і через місяці затримок отримання американської військової допомоги минулого року після того, як її затримали в Конгресі. Війна все ще триває, Україна протистоїть потужному противнику та глибоко залежить від американської військової підтримки.
Більшість погоджується, що адміністрація Трампа принесе зміни. Але багато хто хвилюється, що зміни не будуть хорошими, особливо якщо військова допомога буде припинена.
«Дехто каже, що це кінець для України», – сказала 29-річна Анна, художниця, яка попросила не використовувати її прізвище через побоювання, що росіяни будуть переслідувати її в Інтернеті. «Але оскільки я вважаю його нестабільною людиною, - сказала вона про пана Трампа, - я не можу сказати напевно».
"Я сподіваюся на справедливість і на те, що Росія відповість за наслідки всього, що вона зробила", - додала вона.
На передовій солдати часто кажуть, що вони не лише захищають свій дім, але й стоять як щит, захищаючи решту Європи від реваншистського російського режиму.
53-річний майор Ярослав Галас, який служить у 128-й Закарпатській гірсько-штурмовій бригаді, сказав, що, на його думку, бажання пана Трампа вважатися переможцем зрештою забезпечить йому підтримку України.
«Трамп розуміє, що перемога Росії і поразка України — це поразка Сполучених Штатів і його особиста поразка як президента», — сказав він. «Ось як це побачить світ».
44-річний Андрій, офіцер військової розвідки, який воював у Курській області Росії, сказав, що кожен українець пережив стільки жаху, що кінець війни не міг настати швидко.
«Війна жахлива, і її потрібно закінчити», — сказав він, попросивши, щоб його прізвище не використовувалося згідно з військовим протоколом для солдатів, опитаних на фронті. «Можливо, Трамп щось з цим зробить».
Але якщо пан Трамп відмовить у військовій підтримці, щоб змусити Київ погодитися на погану угоду, він сказав, що це може спрацювати не так, як він очікує.
"Це буде погано", - сказав він. «Це переросте в партизанську війну».
"Ми не здамося", - сказав він. «Багато хороших людей помруть».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook