Громадяни України одержали новий шанс на кар’єрне зростання у польських компаніях

14:52 26 листопада 2021 р.

Фото до новини

Польща заохочуватиме закордонних працівників подавати заяви на дозвіл на тимчасове чи постійне проживання в цій країні, а також обмежує бюрократію, усуває перешкоди для кар’єрного зростання трудових мігрантів.

Про це інформують експерти ринку праці, коментуючи зміни до ряду законів, що схвалив Сейм. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

За неофіційними даними, сьогодні в Польщі загалом живе та працює понад 1,5 млн громадян України. Проте лише 294 тис. з них має посвідки на перебування: дві третіх з них – дозволи на тимчасове перебування, а щоп’ятий – постійне.

«Досі трудові мігранти неохоче подавалися на „карти перебування” через заплутаність правил, цілу низку бюрократичних вимог та довгий час розгляду легалізаційних документів у польських управліннях, який сягав навіть кількох років», - пояснює керівниця відділу легалізації агентства із працевлаштування EWL Group Марія Кузенко.

Однак зміни, що підтримав Сейм, передбачають, зокрема, зменшення бюрократичних вимог від іноземця, який звертатиметься за дозволом на тимчасове чи постійне проживання у Польщі. Зокрема, від заявника не буде вимагатися долучення до переліку документів умови оренди житла в Польщі чи права власності на квартиру. Підтвердити своє соціальне забезпечення громадянин України зможе, надаючи лише договір працевлаштування з вказаною заробітною платою, яка має бути не меншою, ніж мінімальна зарплата в Польщі.

Окрім того, польська влада внесла «зміну займаної іноземцем посади» до переліку обставин, які не вимагатимуть від іноземця зміни (видачі нового) дозволу на проживання та роботу в Польщі.

«Відсутність необхідності заново подавати документи при зміні посади при збільшенні зарплати значно поліпшує шанси громадян України на кар’єрне зростання у польських компаніях, підвищує мотивацію, дає можливість прискорення професійного розвитку, а відтак і зарплати», - підкреслює Марія Кузенко.

Також зміни до Закону про іноземців встановлюють чіткі 60-денні строки розгляду питання про надання дозволу на тимчасове проживання. На думку експертки, запровадження двомісячного терміну розгляду справ – це дуже важливе нововведення, оскільки воно дає шанс на те, що тривале очікування на рішення польських чиновників нарешті залишилися в минулому.

Додатково, схвалені польським Сеймом нововведення передбачають, зокрема, видовження з 6 до 24 місяців терміну, протягом якого громадяни шести країн, в тому числі й України, можуть працювати в Польщі без дозволу, на підставі декларації про доручення роботи (так зване «oświadczenie»).

За схвалені Сеймом поправки має ще проголосувати Сенат, після чого документ надійде на підпис президента Польщі. Скоріше за все, нові правила почнуть діяти вже в першому кварталі 2022 року.

Польща заохочує українців до роботи і проживання

Трудові мігранти збільшили перекази грошей в Україну з Польщі

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Україна штучно намагається стримати трудову міграцію

Головний актив України за тридцять років - трудові мігранти, - експерт

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини