Укренерго оцінило дефіцит в енергосистемі

10:15 29 січня 2023 р.

Фото до новини

Споживання електроенергії: на тому ж рівні, що й в суботу. Після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим і триває довше.

Про це повідомило ДП НЕК «Укренерго», пише Dailylviv.com.

Причина дефіциту: внаслідок російських ракетних і дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Атака росіян 26 січня завдала суттєвих пошкоджень кільком об’єктам високовольтної мережі. А енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.

Обмеження споживання: З технічних причин в ремонт виведено один з блоків теплових електростанцій, відповідно обсяг виробленої електроенергії в системі знизився. Через це до всіх обленерго доведені дещо зменшені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Нагадуємо, кожний обленерго у своєму регіоні складає графіки планових погодинних відключень, які мають забезпечувати споживання області на рівні доведеного ліміту.

Ремонтні роботи: триває відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, пошкоджених під час  масованої атаки 26 січня. В Одеській області продовжують діяти аварійні вимкнення. Триває відновлення планової схеми живлення регіону.  

«Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим і триває довше.

Нагадуємо, енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і перебувають під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також розташована більшість вітрових та сонячних електростанцій. Окрім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

10 місяців без світла: у Черешневому на Херсонщині спалахнули лампочки

В Україні зменшилося споживання електроенергії, - Укренерго

ДТЕК зі січня розпочав імпорт електроенергії з ЄС

Чи вистачить газу і вугілля для закінчення опалювального сезону: Кабмін назвав цифри

Укренерго відновило лінію 330 кВ: що це дало

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів