450 грн за кожного переселенця: який механізм реєстрації переміщених людей

14:27 21 березня 2022 р.

Фото до новини

Уряд схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безкоштовно прихистили у себе внутрішньо переміщених людей.

Про це заявив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов у відеозверненні, пише Dailylviv.com

"На сьогодні вже тисячі мешканців регіонів, де порівняно спокійно, прийшли на допомогу нашим громадянам, які покинули свої домівки через війну. Вчора уряд прийняв рішення, яке спрямоване на підтримку саме таких власників житла, які приймають у своїх домівках безоплатно", - сказав Чернишов.

За його словами, українці, які безоплатно прихистили переселенців, отримуватимуть близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу для компенсації комунальних витрат.

Чернишов пояснив, що органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житла, доступного для розміщення. Власник житла, в якому є місце для прийому переміщених людей, може звернутися до місцевої влади із відповідною заявою, або залишити заявку на сайті Прихисток, а згодом через застосунок ДІЯ. Міністр наголосив, що розселення буде відбуватися лише за згодою власників будинків чи квартир.

Крім того, за дорученням президента Кабінет Міністрів розробив соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Чернишов повідомив, що у цьому пакеті документів врегульовуються питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.

Особливості обліку і оцінювання учнів-ВПО на Львівщині

Діти ВПО можуть отримати планові щеплення у львівських поліклініках

Львівська Політехніка прихищає вимушено переміщених осіб, багато з яких шукають у Львові роботу

Арена Львів поселяє переселенців тимчасово і на довготривалий термін

Львову потрібні мобільні центри для тимчасового перебування ВПО

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів