Запорізьку АЕС окупанти переводять у режим катастрофи

09:37 10 серпня 2023 р.

Фото до новини

Вночі ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ – станція на межі чергового блекауту.

Про це повідомило ДП НАЕК «Енергоатом», пише Dailylviv.com.

Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вночі 10 серпня втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ.

Після цього ЗАЕС довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блекаут).

У разі цього сценарію головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблоку Запорізької АЕС у стані «гарячий зупин», який окупанти використовують з порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання).

Як зазначив т.в.о. виконавчого директора з виробництва та ремонтів ДП «НАЕК «Енергоатом» Тарас Ткач, за повної втрати зовнішнього живлення відключаться головні циркуляційні насоси станції – і енергоблок перейде в режим «природної циркуляції»: «В цьому випадку необхідно терміново «розхолодити» його за умов відсутності охолоджувальних насосів». 

Такий режим тяжкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока.

Наголошуємо: подальша окупація ЗАЕС росією, керування станцією нелегітимним та непідготовленим рашистським керівництвом, яке не несе жодної відповідальності за ядерну і радіаційну безпеку об‘єкта, постійно наближає ЗАЕС до катастрофи.

Саме тому Запорізьку АЕС необхідно негайно повернути під повний контроль законного оператора – НАЕК «Енергоатом», з наступним приведенням станції до нормального режиму експлуатації й поновленням ядерної та радіаційної безпеки об‘єкта.

Для цього необхідні термінові дії всієї міжнародної спільноти!

Ядерний тероризм рф має бути негайно зупинений, а загарбники повинні покинути територію станції та її міста-супутника Енергодар!

Росіяни переводять 4-й енергоблок ЗАЕС з холодного в гарячий режим - МАГАТЕ

Радіаційна хмара від аварії на ЗАЕС охопить чотири області України

Росіяни покидають Запорізьку АЕС

У найближчі години Росія готує удар по Запорізькій АЕС - ГУР

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів