Ситуація з ядерною безпекою на Запорізькій АЕС є потенційно небезпечною - МАГАТЕ

01:07 9 червня 2023 р.

Фото до новини

Запорізька атомна електростанція на півдні України все ще здатна качати воду з сусіднього Каховського водосховища, попри обвал дамби цього тижня, повідомило в четвер Агентство ООН з ядерного нагляду.

Про це інформує CNN, пише Dailylviv.com.

Рафаель Гроссі, голова Міжнародного агентства з атомної енергії, пояснив, що рівень води впав нижче рівня, коли раніше передбачалося, що помпи не зможуть працювати, але система не була порушена. Це дало заводу більше часу, перш ніж йому доведеться перейти на альтернативні джерела охолодження.

«Проте загальна ситуація з ядерною безпекою та безпекою залишається дуже нестабільною та потенційно небезпечною», – продовжив він.

Після обвалу дамби рівень води у водосховищі впав трохи більше ніж на 4 метри (приблизно 13 футів), і він втрачає від 4 до 7 сантиметрів щогодини, сказав Гроссі. Перевірка електростанції показала, що вона, ймовірно, зможе продовжувати качати воду з резервуара, навіть якщо вона впаде ще на метр або два — і, можливо, нижче.

Після того, як АЕС більше не зможе використовувати резервуар для охолодження своїх шести реакторів, Гроссі сказав, що альтернативні джерела водопостачання, які включають великий ставок-охолоджувач поруч зі станцією, кілька менших ставків і колодязі на місці, можуть забезпечити необхідну воду для охолодження протягом кількох місяців.

Гроссі сказав, що команди МАГАТЕ на місці запросили доступ до районів навколо станції та резервуару, щоб вони могли довідатися більше.

Про станцію: Запорізька електростанція з шістьма реакторами є найбільшою атомною електростанцією в Європі. Україна значною мірою залежить від атомної енергетики, причому близько половини електроенергії виробляється з реакторів на чотирьох станціях по всій країні.

АЕС утримують російські війська, але працюють на станції переважно український персонал. Бойові дії навколо станції та небезпечні робочі умови для персоналу станції зробили Запорізьку АЕС предметом постійної занепокоєності МАГАТЕ та інших міжнародних спостерігачів.

У найближчі години Росія готує удар по Запорізькій АЕС - ГУР

Через російськіі обстріли Запорізька АЕС повністю знеструмлена і перейшла в режим блекауту, - Енергоатом

Росія перепід'єднує ЗАЕС до окупованих нею територій України

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів