На чотирьох АЕС в Україні будуть постійні місії МАГАТЕ: що робитимуть

18:44 19 січня 2023 р.

Фото до новини

Також Міжнародне агентство з атомної енергії ніколи не визнає Росію власницею української Запорізької АЕС.

Про це повідомляє Урядовий портал, пише Dailylviv.com.

Сьогодні Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) завершує розміщення постійних місій на українських атомних електростанціях: Рівненській, Чорнобильській, Південноукраїнській. Найближчими днями має запрацювати місія на Хмельницькій АЕС. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільного прес-брифінгу з Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі за підсумками зустрічі 18 січня.

«Вперше в історії людства ядерні об’єкти стали елементом наступальної воєнної стратегії. Сьогодні я почув від пана Генерального директора запевнення у повній підтримці з боку МАГАТЕ наших зусиль із забезпечення ядерної безпеки, в тому числі на Запорізькій АЕС», — відзначив Прем’єр-міністр.

Як додав Денис Шмигаль, передусім це стосується повного виведення російських військ та персоналу «росатома» з території станції та повернення ЗАЕС під контроль українських органів. За його словами, пан Гроссі запевнив, що МАГАТЕ ніколи не визнає росію власницею української Запорізької АЕС.

Прем’єр-міністр також повідомив Рафаелю Гроссі, що Україна твердо переконана у необхідності та своєчасності накладення санкцій на «росатом», обмеження прав і привілеїв росії в МАГАТЕ та припиненні співпраці з рф у ядерній сфері.

«Портфель закордонних замовлень компанії «росатом» становить 200 млрд дол. Впевнений, більшість цих коштів, у разі їх отримання, піде на фінансування війни, фінансування ракет, які вбивають мирних українців та наражають на ядерну небезпеку весь світ. Тому ми продовжимо наполягати на обмеженні прав і привілеїв росії в МАГАТЕ та припиненні співпраці з росією у ядерній сфері», — заявив Денис Шмигаль.

Очільник українського Уряду також подякував Генеральному директору Гроссі за його зусилля та конкретні результати: «Впевнений, це лише перші кроки, за якими будуть і наступні важливі ініціативи».

Зі свого боку Рафаель Гроссі зазначив, що місії МАГАТЕ на українських АЕС працюватимуть на офіційний запит Уряду України. Вони надаватимуть поради та технічну допомогу. Робота місій, за його словами, має тривати впродовж воєнного часу та деякий час після нього, щоб відновити все, що було пошкоджено.

Над Південноукраїнською АЕС підняли прапор МАГАТЕ

МАГАТЕ скерує технічні постійні місії на всі атомні станції в Україні

Підписана дворічна програма між урядом України та МЕА для відновлення української енергосистеми

Електроенергії буде більше: до енергосистеми підключено виведений з ладу обстрілами енергоблок АЕС

Які енергоблоки українських АЕС працюють на максимальній потужності

Набирають потужності атомні енергоблоки, які дозволять скоротити дефіцит в енергосистемі, - міністр

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини