З 11 грудня кордон з Україною розпочнуть блокуватимуть угорські перевізники

22:16 9 грудня 2023 р.

Фото до новини

Асоціація угорських підрядників автоперевезень MKFE заявила, що з понеділка, 11 грудня, розпочне протест на кордоні з Україною "Захонь-Чоп" щодо скасування " транспортного безвізу" для української держави.

Про це повідомила MKFE, пише DailyLviv.com.

У повідомленні наголошують, що дозвіл на демонстрації асоціація отримала від поліції повіту Саболч-Сатмар-Берег. Протестувальники хочуть своєю акцією привернути увагу Європейської комісії та уряду Угорщини до "серйозних наслідків угоди між ЄС, Україною та Молдовою", яка нібито лібералізує автоперевезення та ставить багато угорських підприємств у скрутне становище.

Читайте також: У кабіні вантажівки знайшли тіло українського водія, який не зміг повернутися додому через блокування кордону

"Автоперевізники вимагають негайного перегляду угоди та поновлення ліцензійних квот на українсько-угорські перевезення, а також ефективного та інтенсивного офіційного контролю за українськими перевізниками", - зазначили у MKFE.

Угорщина та представники Польщі, Словаччини та Чехії скерували пропозиції до Єврокомісії та Європарламенту щодо зміни "транспортного безвізу".

"18 грудня Європейський союз та Україна знову зустрінуться для переговорів. Ми сподіваємося, що замість нинішньої жорсткої відмови переговори просунуться вперед і перегляд угоди між ЄС та Україною буде сприятливішим для угорських перевізників", - додали в MKFE.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у трьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні. Передусім польські перевізники вимагають повернення дозволів для українських водіїв і вимагають вилучити польські автівки з електронної черги, а також поза чергою випускати з території України порожні польські вантажівки.

23 листопада, у Медиці до акції протесту перевізників приєдналися польські фермери. Вони вимагали, серед іншого, субсидій на кукурудзу і зниження сільськогосподарського податку.

1 грудня словацькі перевізники також заблокували кордон з Україною.

Читайте також: Українсько-польський кордон блокує рашист і путініст з ультраправої партії

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів