Як боєприпаси з північнокорейського порту Расон опиняються у Краснодарському краї РФ

22:02 16 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Влади КНДР і Росії могли налагодити маршрут поставок північнокорейського зброї.

Про це повідомляє британський Королівський інститут оборонних досліджень (RUSI), пише Dailylviv.com 

Експерти інституту вивчили супутникові знімки, зроблені останніми місяцями над базою Тихоокеанського флоту РФ у Фокіно Приморського краю та північнокорейським портом Расон. Згідно з знімками, у серпні-вересні 2023 року між Фокіно та Расоном почали курсувати суховантажі "Ангара" та "Марія". Стверджується, що за цей час перевезли сотні контейнерів в обох напрямках. Зазначається, що обидва судна плавають з вимкненими транспондерами.

За словами експертів, компанії, що володіють суховантажами, пов'язані з російськими. військовими. Щодо "Ангари" США запровадили санкції у травні 2022 року. Компанія належить "М-Лізинг" та "Марін Транс Шипінг", які також під санкціями. RUSI зазначає, що раніше "Ангара" належала компанії Kaalbye Group, яку звинувачували у постачанні російської зброї до Сирії та Південного Судану. Власником суховантажного судна "Марія" є кіпрська компанія Azia Shipping Holdings.

За даними RUSI, вона може бути причетна до постачання російської зброї в М'янму.

На думку експертів, кінцевий пункт призначення вантажів, які судна забирають у північнокорейському порту — склад боєприпасів у Тихорецьку Краснодарського краю, розташований за 200 кілометрів від російсько-українського кордону.

Експерти пояснили свій висновок знімками від 28 вересня, на яких контейнери в Краснодарському краї ідентичні тим, що раніше бачили у КНДР та у Приморському краї. Також експерти зауважили, що з середини серпня 2023 року на території складу було вирито понад 100 нових ям для зберігання боєприпасів.

Як підкреслили аналітики, встановити вміст контейнерів за допомогою супутникових знімків неможливо.

При цьому 13 жовтня представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі звинуватив КНДР у постачанні боєприпасів та військового спорядження Росії.

На початку вересня Північна Корея знову провела імітацію «ядерної атаки».

Місяць тому керівник розвідки Міноборони Кирило Буданов сказав, що перемовини Владіміра Путіна з КНДР є очевидним свідченням його проблем.

Півтора роки тому англійське видання Mirror повідомляло, що КНДР відмовила Росії у військовій допомозі, але згодом забрало цю новину зі свого сайту. Замість неї сайт показує помилку 404.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів