Власник автомобіля, на який впала снігова брила, отримав 242 тис грн компенсації

10:04 24 вересня 2021 р.

Фото до новини

Шевченківський районний суд Львова стягнув з ПАТ «Ірокс» 242 тисячі гривень матеріальної та моральної шкоди на користь власника автомобіля, який було пошкоджено сніговою брилою, що впала з даху будинку. Будинок на вулиці Бальзака, де стався інцидент, обслуговується працівниками ЖЕКу компанії «Ірокс». Припаркований автомобіль перебував у місці, де були відсутні огороджувальні стрічки чи застереження про небезпеку.

Про це з посиланням на ухвалу суду від 16 вересня 2021 року інформують Наші гроші. Львів, пише Dailylviv.com.

Історія трапилась у лютому 2021 року. Снігова брила разом із снігоутримувачем впала на автомобіль «Mitsubishi Outlander XL», припаркований біля восьмиповерхового житлового будинку. В автомобілі було пошкоджено  капот, дах, кришку багажника, передній бампер, дверцята, та розбите лобове скло.

Потерпілий власник машини викликав поліцію, яка й зафіксувала заподіяну шкоду та усі обставини. Слідчі також встановили, що біля будинку була встановлена огороджувальна стрічка,  але вона перекривала лише територію тротуару. На місцях, де був припаркований автомобіль, не було жодних вказівок про небезпеку, які б мали встановити комунальники. Натомість відповідальним за прибирання снігу в даному випадку був відокремлений підрозділ компанії «Ірокс», а не комунальні підприємства.

Відтак суд визнав претензії обґрунтованими і зобов’язав компанію сплатити 237 тис. грн за ремонт автомобіля. А от моральну шкоду, яку потерпілий оцінив у суму 50 тис. грн суттєво зменшив – до 5 тис. грн.

Оцінка моральної шкоди потерпілим ґрунтувалась на тому, що пошкоджена автівка була єдиною в його сім’ї і її ушкодження створили труднощі під час пересування по місту в умовах карантину.  До того ж, відповідач ніяк не намагався відшкодувати збитки за пошкодження авто, а навпаки намагався уникнути відповідальності.

Брила снігу у Львові травмувала 35-річну жінку

У Львові працюють альпіністи: знімають бурульки з дахів

На проспекті Шевченка у Львові бурулька травмувала дівчину. Потерпіла - в лікарні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини