Усім, хто отримав інвалідність з 2022 року, доведеться пройти переогляд у МСЕК чи ВЛК

12:56 1 березня 2024 р.

Фото до новини

Усі громадяни, які отримали II та III групи інвалідності з 2022 року, або були визнані обмежено придатними до військової служби, мають пройти переогляд у медичних комісіях у МСЕК чи ВЛК.

Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, нардеп «Слуги народу» Федір Веніславський в інтерв'ю «РБК-Україна», пише DailyLviv.com.

«Ми сьогодні ухвалили рішення, що усі громадяни, які вперше отримали інвалідність (попередньо) II та III групи з початку широкомасштабної війни, або визнані обмежено придатними (у віці від 18 до 60 років) до військової служби, мають пройти переогляд відповідно у МСЕК чи ВЛК. Вони мають підтвердити свою придатність або непридатність до військової служби», – пояснив парламентар.

Читайте також:  Діагноз за тисячу доларів: лікарі вигадували хвороби для військовозобов'язаних

Проте, зазначив Веніславський, також звучали зауваження, що можуть бути випадки, коли особа з дитинства має інвалідність.

«І її точно не треба перевіряти знову, якщо вона, наприклад, глуха від народження. Але всі ці деталі ми вже будемо прописувати на етапі погодження поправок.

Після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю II та III групи дуже зросла. І є сумніви, чи всі з них отримали цю інвалідність у результаті реальних травм чи захворювань», – підсумував парламентар.

Нагадаємо, ВЛК щорічно одержуватимуть інформацію про діагнози військовозобов’язаних.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів