У військові комісаріати повинні звернутися чоловіки віком до 45-ти, які служили в армії (доповнено, відео)

17:44 17 березня 2014 р.


Фото: golos.com.ua

Про це повідомляє в понеділок Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.

У його повідомленні «Часткова мобілізація: що необхідно знати кожному громадянину чоловічої статі віком до 45 років», опублікованому також на сайті Львівської обласної державної адміністрації, мовиться:

«1. Усі громадяни України віком до 45 років, які проходили військову службу у лавах Збройних сил або інших військових формуваннях, повинні особисто звернутися у районний військовий комісаріат за місцем реєстрації та перебування на військовому обліку.

2. З отримання повістки необхідно прибути за вказаним місцем у визначений час!

3. Для уточнення інформації потрібно звернутись до військових комісаріатів Львівської області. Контактні телефони:

1. Галицько-Франківський ОРВК: (032) 261-42-45; (032) 261-31-22;

2. Личаківсько-Шевченківсько-Залізничний ОРВК: (032) 255-36-23;

3. Бродівський ОРВК: (03266) 4-21-70;

4. Дрогобицько-Бориславський ОМВК: (03244) 2-16-43;

5. Жидачівсько-Миколаївський ОРВК: (03239) 31-3-31;

6. Золочівсько-Перемишлянський ОРВК: (03265) 4-24-72;

7. Жовкіський РВК: (03252) 2-13-73;

8. Пустомитівсько-Городоцький ОРВК: (03230) 4-13-41;

9. Радехівсько-Кам’янко-Бузький ОРВК: (03255) 2-13-76;

10. Самбірський ОМВК: (03236) 3-35-46;

11. Сколівський РВК: (03251) 2-12-92;

12. Сокальсько-Червоноградський ОРВК: (03257) 7-30-18;

13. Стрийський ОМВК: (03245) 5-31-23;

14. Турківський РВК: (03269) 3-25-04;

15. Яворівсько-Мостиський ОРВК: (03259) 2-16-78

Про це повідомляє Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)».

Натомість «ЛІГАБізнесІнформ» інформує в понеділок у публікації «Призов до армії: що потрібно знати про часткову мобілізацію»:

«Сьогодні Верховна Рада схвалила указ в.о. президента України Олександра Турчинова про часткову мобілізацію. Планується призвати 20 тисяч осіб в Збройні Сили, ще 20 тисяч – у Національну гвардію. За те, щоб затвердити указ президента про часткову мобілізацію, проголосували 275 народних депутатів. 

За словами Турчинова, ставка при частковій мобілізації буде зроблена, в першу чергу, на добровольців, а також на військових фахівців, які вже проходили службу в армії. «На дітей, яким щойно виповнилося 18 років, ми ставку робити не будемо», – прокоментував Турчинов свій Указ в Раді. 

Також народні депутати 243 голосами прийняли зміни до держбюджету-2014, згідно з якими на армію було виділено додатково 6 млрд. 882 млн. грн. Як пояснив міністр фінансів Олександр Шлапак, кошти підуть на придбання озброєння і техніки, засобів зв'язку, а також на проведення додаткової мобілізації. 

«ЛІГАБізнесІнформ» з'ясувала, кого, коли і на який термін закличуть на військову службу в першу чергу. 

Кого закличуть 

Виступаючи з парламентської трибуни, секретар РНБО Андрій Парубій зазначив, що сьогоднішня часткова мобілізація проводиться згідно з існуючим законодавством, в тому числі і відповідно до закону про «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 

Військовозобов'язані, яким надійшла повістка військового комісаріату про прибуття для призову на збори, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначений в повістці. За призваними на збори та резервістами зберігаються місце роботи, посада і середня заробітна плата на підприємстві чи в організації, незалежно від форми власності.

Відзначимо, що в разі часткової мобілізації 18-річні призовники, а також люди без армійського досвіду будуть покликані в останню чергу. 

Всім, хто перебуває на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи.

За неявку у військкомат за повісткою ухильників загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн., за порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн., за умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка – штраф у розмірі від 17 до 51 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. 

Оповіщення військовозобов'язаних, відібраних кандидатами для призову на навчальні збори, проводиться виключно шляхом вручення повісток встановленого зразка, – а не за допомогою телефонних дзвінків, - в яких зазначено час прибуття до військового комісаріату. 

За словами першого віце-прем'єр-міністра України Віталія Яреми, в рамках часткової мобілізації в українську армію призиватимуться переважно добровольці. Ярема зазначив, що завдання часткової мобілізації – доукомплектувати частини Збройних Сил необхідними фахівцями – «це можуть бути танкісти, ракетники, піхотинці і так далі».

У першу чергу доукомплектація буде проводитися за рахунок осіб, які висловили бажання йти служити добровільно.

У разі, якщо вузькі військові фахівці серед добровольців не знайдуть, то в армію будуть мобілізовані люди, які проходили військову службу і мають відповідну спеціальність.

«Навіть якщо людина не бажає йти на службу, вона буде зобов'язана це зробити, це її конституційний обов'язок. Але я сподіваюся, що добровольців вистачить повністю для того, щоб укомплектувати Збройні Сили України», – сказав Ярема. 

Хвилі мобілізації 

Імовірно, за даними ЗМІ, мобілізація може пройти в чотири хвилі, під час яких будуть призиватися: 

Під час першої хвилі:

добровольці – до 45 років;

офіцери і сержанти запасу затребуваних військових спеціальностей (зв'язківці, ракетники, артилеристи, розвідники) – до 45 років;

рядові запасу з досвідом армійської служби – до 40 років. 

Під час другої хвилі (при необхідності):

офіцери і сержанти запасу всіх військових спеціальностей – до 45 років;

рядовий склад в запасі всіх військових спеціальностей – до 40 років;

вищий офіцерський склад всіх військових спеціальностей – до 60 років. 

Під час третьої хвилі (якщо вона настане, значить, почалися військові дії):

призовники, незважаючи на те, що строковий призов з цього року офіційно скасований скрізь, крім Внутрішніх військ;

жінки – військовозобов'язані (польові лікарі, технічні фахівці і так далі) – до 50 років;

тих, хто не проходив військову службу, але не має «білого квитка». 

Під час «четвертої хвилі» (війна в розпалі) настає загальна мобілізація – на фронт ідуть усі, хто здатний тримати зброю в руках або підносити патрони. 

Кого не призвуть 

Заклику не підлягають під час мобілізації:

військовослужбовці, заброньовані органами державної влади на період мобілізації;

визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців;

чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ятеро і більше дітей до 16 років;

жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років;

зайняті постійним доглядом за будь-якою особою, якщо більше ніхто не може забезпечити догляд;

народні депутати і депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Військовозобов'язані можуть бути зараховані у військовий резерв Збройних Сил та інших військових формувань і в добровільному порядку. 

Коментар військового експерта

Нічого нового за три дні не відбулося у визначенні часткової мобілізації – окрім публікації Указу та його підтримки в парламенті. Про це, відповідаючи на питання кореспондента про часткову мобілізацію, сказав директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

За словами експерта, при часткову мобілізацію йдеться про резервістів «першої черги», що мають за плечима армійський досвід і необхідну для сьогоднішнього дня військову спеціалізацію. Він також зазначив, що на момент розпаду Союзу в Україні було 700 тисяч військовослужбовців в армії, і, при мобілізації тих з них, хто ще не вийшов з призовного віку, Україна легко може поповнити лави Збройних сил 400 тисячами підготовлених фахівців. (Далі – коментар Валентина Бадрака для «ЛІГАБізнесІнформ»).

– На який термін і куди призовники будуть мобілізовані після сьогоднішнього Указу? 

– Військкомати повинні направити їх у якісь розподільні пункти, звідки призовники будуть розподілені по частинах, згідно зі спеціальностями. Мобілізація буде проводитися в перебігу 45 діб із сьогоднішнього дня, проте поки не ясно, на який термін будуть призиватися військовозобов'язані. Можливо, до закінчення конфлікту і вирішення ситуації. Поки йдеться про навчальні збори, за період яких призовник повинен відновити свої фактичні навички і показати, що він є боєздатною одиницею. У випадку загострення конфлікту і початку активних бойових дій мобілізація, звичайно буде безстроковою. У разі введення воєнного стану, чого поки немає, але про який не перестають говорити, говорити про які-небудь певні терміни взагалі не можна. 

Поки  йдеться про навчальні збори, за період яких призовник повинен відновити свої фактичні навички і показати, що він є боєздатною одиницею 

– Що повинні сьогодні робити військовозобов'язані? Чекати повістки і не залишати місце реєстрації? 

– Це стосується тих, хто вже отримав повістки за кілька останніх тижнів. Їм вже повідомили про місце збору в разі потреби. Відповідно до закону про мобілізацію, їм забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи. Інші ж до отримання повісток нічим за законом не зобов'язані. Звичайно, якщо не хочуть стати добровольцями. 

– 18-річним призовникам чекати повісток? 

– Думаю, що ні. Заспокоїмо матерів – 18-річних хлопців за часткової мобілізації ніхто викликати не буде – в цьому немає необхідності. Це досить затратно і досить безглуздо. В умовах фактичного військового часу не можна залучати людей, які не тримали зброю в руках. Спиратися будуть в першу чергу на добровольців  а також офіцерів, які отримали гарт у радянських військових училищах, в радянській армії. Також ті, хто служив в 90-х роках, мають гарну підготовку – вони можуть бути мобілізовані в першу чергу. 

– Які військові спеціальності найбільш затребувані в армії сьогодні? 

– Якщо все-таки виникне відкритий військовий конфлікт, то ми, швидше за все, будемо мати справу з наземною операцією, яка буде підтримуватися з повітря армійською авіацією. Таким чином, армії найбільше потрібні будуть наступні категорії військових фахівців: 

наводчики-оператори танків, бойових машин; 

наводчики -оператори зенітно-ракетних систем; 

наводчики- оператори переносних зенітно-ракетних комплексів і протитанкових керованих комплексів; 

механіки і водії всіх видів військового транспорту і просто водії колісного транспорту, на якому будуть встановлені певні типи озброєнь. 

За певних обставин нам знадобляться і оператори артилерійських систем. Хоча, звичайно, менш за все хотілося б, щоб справа дійшла до артилерії. Але якщо російська сторона почне застосовувати артилерію, у нас виникне необхідність відповідати залповим вогнем. 

Також армія гостро потребує операторів і всіх, хто здатний обслуговувати зенітно-ракетні комплекси і системи, а також повітряні машини. Мається на увазі як армійська, так і цивільна авіація».

Як повідомляв «Щоденний Львів», у понеділок, 17 березня, Верховна Рада затвердила указ виконувача обов'язків Президента Олександра Турчинова про часткову всеукраїнську мобілізацію, але принаймні наразі до Збройних Сил України мобілізують передусім тих, хто вже служили в армії.


Відео: «Телеканал новин «24»

dailylviv.com

До теми

13:03 17 жовтня 2021 р.

Снігоболотохід, квадроцикл, службовий собака, 25 рятувальників шукали в горах Львівщини туриста з Харкова

16 жовтня о 17:54 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення, що під час сходження на гору Магура, що в Стрийському районі заблукав турист. До рятувальників звернувся сам заблукалий чоловік, 1984 року народження, мешканець Харкова.

Рубрика: Ситуації

12:57 17 жовтня 2021 р.

Пожежник з Техасу вивчає на Львівщині систему підготовки до бойової роботи рятувальників

З 15 до 17 жовтня на Львівщині з робочим візитом перебуває представник команди «Firefighter Aid Ukraine», керівник навчальних курсів «Професійне навчання з питань безпеки та пожежної освіти» із Техасу, США, Дерек Елкінс.

Рубрика: Ситуації

10:53 17 жовтня 2021 р.

В'їхав у вантажівку: водій і пасажир Lada Priora загинули

17 жовтня на трасі Львів-Тернопіль трапилась дорожньо-транспортна пригода. Водій автомобіля «Lada Priora» не впорався з керуванням та здійснив зіткнення з вантажним автомобілем «DAF».

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу