У Польщі китайці стежать за пересуванням української зброї

09:12 28 травня 2024 р.

Фото до новини

Китайці орендують стратегічний анклав у Гдині, розташований поруч із місцем, де до Польщі прибуває військова техніка для армії та підтримки України. Це дозволяє їм мати чудовий огляд на розвантаження американської зброї.

Про це інформує InPoland, пише DailyLviv.com.

В контексті війни Росії з Україною та зміцнення китайсько-російських відносин ситуація є небезпечною для Польщі та НАТО. Гдинський контейнерний термінал (GCT) управляється компанією Hutchison Port Holdings з Гонконгу. Термінал розташований поруч з польською базою спеціальних сил та суднобудівним заводом, де будуються польські ракетні фрегати.

У березні 2024 року комісія польського сейму обговорювала захист об’єктів критичної інфраструктури на морських територіях Польщі. Існують підозри, що Китай може використовувати цю територію для шпигунства, збираючи інформацію про військове обладнання, що прибуває до порту.

Читайте також: США попередили Китай про наслідки за сприяння передачі зброї від КНДР до РФ

Польські урядовці аналізують ситуацію та працюють над забезпеченням безпеки процесу постачання зброї в Україну. Однак конкретних заходів щодо вирішення проблеми поки що не озвучено. Різні міністерства співпрацюють з цього питання, але доступ до інформації обмежений.

Китайці орендують територію за 294 тисячі злотих на рік, що є дуже малою сумою. Це викликає додаткове занепокоєння щодо фінансової вигоди для Польщі від такої оренди.

Ця ситуація піднімає серйозні питання щодо безпеки та економічної вигоди Польщі в умовах зростаючої міжнародної напруги.

Читайте також: Китай, Туреччина та інші країни-бенефіціари російської війни в Україні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів