У Львові провалюється міст до мікрорайону Рясне

18:05 11 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Міст на вул. О. Ковча перебуває на балансі “Укрзалізниці” і забезпечує транспортне сполучення мешканців мікрорайону Рясне зі Львовом, а також транзитне сполучення з європейським кордоном.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Ще у 2008 році шляхопровід визнали аварійним і непридатним для експлуатації. З кожним роком його стан погіршується. Для ремонту і одночасного забезпечення транспортного сполучення необхідно побудувати новий дублювальний міст. У мерії вже розробили проєкт і готові приступати до його реалізації, адже на сьогодні це питання є критичним та стратегічно важливим для міста.

«Цей шляхопровід на нашому балансі, він побудований ще у позаминулому столітті. Звісно, за стільки років експлуатації міст вже технічно застарів, адже коли будувався, то був розрахований на менші навантаження. Залізниця намагається його підтримати в робочому стані, регулярно проводимо поточні ремонти, але до капітальних все ніяк не доходило, бо це великі кошти і великий обсяг робіт, тому все відкладалося на майбутнє. Але капітальний ремонт є дуже потрібним», - розповідає Олександр Тіряєв, заступник начальника колії регіональної філії «Львівська залізниця» АТ “Укрзалізниця”.

Міст було визнано аварійним ще у 2008 році. Цього року фахівці  «Центру діагностики залізничної інфраструктури» провели повторну перевірку та визнали його дефектним. Тому, для забезпечення безпеки руху поїздів, автотранспорту, пішоходів необхідно вжити термінових заходів. 

«Щороку на мості утворюються нові тріщини на 2, 3 а то й 12 мм. Тому необхідно проводити капітальний ремонт, адже міст дуже аварійний. А це можна буде зробити тільки після того, як буде збудовано дублювальний міст, щоб залишався зв'язок із мікрорайоном Рясне», – пояснив Іван Матківський, керівник управління інженерного господарства Львівської міської ради.

Читайте також: Укравтодор пояснив, чому обвалився міст на дорозі Мукачево - Рахів - Івано-Франківськ - Львів

Як розповідає Олег Забарило, директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради, місто розробило проєкт будівництва дублювального моста і готове братися до його облаштування.

«Вже розроблено проєкт і погоджена експертиза на будівництво нового дублювального шляхопроводу поруч з чинним. Зараз необхідно провести закупівлю, щоб ми могли розпочати роботи без закриття старого мосту. Зведення нового моста дасть можливість закрити чинний на ремонт, та надалі організувати кільцевий рух на цьому напрямку», – розповідає Олег Забарило, директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради.

Вартість робіт з будівництва нового моста становить приблизно 114 млн грн. Як пояснює Микола Власюк, директор ЛКП «Львівавтодор», яке було замовником проєкту, зараз триває погодження документів, щоб оголосити закупівлю.

За словами Ігоря Зінкевича, депутата та голови транспортної комісії Львівської міської ради, цього року у бюджеті міста передбачено 11 млн грн на цей об’єкт.

«Ми прекрасно розуміємо, що це критична інфраструктура і з ним треба працювати. Тому у бюджеті кошти передбачали, депутати проголосували.

Всі розуміють, що це єдина зв’язка з Рясне-1 та Рясне-2, і вона потребує ремонту вже давно. Тому сподіваюся, що у максимально короткий термін все буде зроблено», - зазначає Ігор Зінкевич.

Читайте також: На Львівщині відкрили міст, який ще не має розмітки, огородження і освітлення

За словами Тараса Стаховського, мешканця Рясне-2 - міст єдине нормальне транспортне сполучення мікрорайону з містом. 

«Міст вже сиплеться і ми переживаємо, бо і Рясне, і Рясне-2 залишиться без нормальної сполучення зі Львовом. Тому ми зверталися до всіх депутатів, щоб підтримали будівництво нового моста. І от коли маємо всі погодження, може виникати питання, що це не є першочерговий об’єкт. Але якщо наявний завалиться, і не буде нового, то ніхто не матиме як їхати, адже це критично важлива ділянка. Розроблений проєкт будівництва нового моста – це дуже хороше рішення. Хай починають і роблять», - наголошує Тарас Стаховський, мешканець мікрорайону Рясне-2.

«Мешканці будуть стояти горою, аби максимально швидко розв'язувати це питання і щоб ця ділянка була більше безпечною і більш комфортною для пересування», - додає Михайло Дідух, депутат Львівської міської ради.

Довідка

Металевий шляхопровід з кам’яними опорами на вул. О. Ковча був побудований в 1888 р. Довжина мосту 28,5 м. Під мостом проходять 2 залізничні колії. Перші ознаки деформації кладки стояків моста були зафіксовані ще у 1960 році: у кладці зворотних стін з'явилися тріщини через збільшення постійного навантаження. У 1974 році розкриття тріщин становило 4 мм, у 1982 році – 20 мм на лівому стояці та 12 мм на правому. З 2000 року розпочалася активізація розвитку тріщин.

Нагадаємо, що ще у 2018 році у Львові надали з бюджету 600 тисяч гривень на обстеження технічного стану 12 з 18 шляхопроводів, які його потребували. 

А у 2019 році Львівська міська рада вже повідомляла, що береться за ремонт цього шляхопроводу.

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів