У Львові на вулиці Панаса Мирного нищать віллу - пам'ятку архітектури ХХ століття

12:10 20 вересня 2021 р.

На вулиці Панаса Мирного, 10 у Львові без дозволу розбудовують горище у віллі ХХ століття, яка внесена до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення під № 2692.

Це видно з фото, яке отримала редакція Dailylviv.com

На ньому зафіксовано початок процесу: знято дах, і горище у віллі піднято орієнтовно на півтора метра.

Dailylviv.com звернувся у Львівську міську раду з інформаційним запитом, в якому попросив назвати документи, які дозволяють таку реконструкцію пам’ятки архітектури.

У відповіді на інформаційний запит управління охорони історичного середовища Львівської міської ради повідомило, що на звернення господаря квартири, яка розташована у віллі на 2 поверсі, йому дозволили певну реставрацію.

А саме:

“У 2017 році було надано висновок стосовно можливості здійснення реставрації з переплануванням приміщень квартири №2 у будинку 10 на вулиці Панаса Мирного з розширенням шляхом влаштування додаткових житлових приміщень в межах об’єму існуючого горища”.

Тобто з відповіді випливає, що на добудову-підняття горища, яке змінює архітектурні форми пам’ятки, дозволу немає. 

Цю відповідь на запит управління охорони історичного середовища скерувало начальнику іншого управління - архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міськради Антону Коломєйцеву.

Наразі реагування на порушення з боку посадовця немає.

Довідка

У 1928–1932 роках архітектор Владислав Клімчак спільно з Максиміліаном Кочуром та М. Кольбушевським спроектували та збудували масив приватних будинків «Власна Стріха» у двірковому стилі для державних службовців Львова. Новозбудовану приватну віллу можна було придбати за 7 600 злотих, а хто не мав такої суми, аби заплатити одразу, отримував кредит на 20 років (неймовірно, але за рік сплачувалося лише 380 злотих, у той час, коли середньомісячна зарплатня некваліфікованого робітника становила 120 злотих) й до 1959 року люди мали виплатити всю суму кредиту.[

Саме від назви цього житлового масиву походить й перша назва вулиці Власна Стріха. На часі німецької окупації мала назву Айґєнгаймґассе. У липні 1944 року повернена довоєнна назва. Сучасну назву вулиця отримала 1946 року на честь українського письменника і драматурга Панаса Мирного.

dailylviv.com

До теми

20:33 16 жовтня 2021 р.

Не заплатив за роботу: мешканка Львівщини написала скаргу в Польську інспекцію праці на дії підприємця

Мама двох малолітніх дітей, якій за хатню роботу в Польщі обіцяли заплатити 1000 євро, змушена була працювала в Німеччині по 12 годин на добу безоплатно.

Рубрика: Ситуації

10:08 16 жовтня 2021 р.

Біля ресторану Відень один автомобіль збив пішохода, інший на нього наїхав

15 жовтня в селі Зимна Вода, неподалік ресторану «Відень», автомобіля марки «Dacia Logan» здійснив наїзд на невстановленого чоловіка, який перебігав дорогу поза межами пішохідного переходу.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу