У Львові – пікет проти руйнування пам'ятки архітектури (доповнено відеосюжетом)

13:10 11 січня 2014 р.


Фото: zik.ua

Участь у ньому закликають взяти усіх небайдужих.

Львівський обласний осередок Українського товариства охорони пам'яток історії та культури повідомляє у суботу на своїй сторінці в мережі «Facebook», що 11 січня на вулиці Озаркевича, 4 – пікет проти руйнування пам'ятки архітектури, незаконно знесеної напередодні забудовником – старої будівлї «Народної лічниці» Митрополита Андрея Шептицького. Активісти осередку інформують також:

«2014 рік, що проголошений роком Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, розпочався із варварського нищення важливої частини спадщини Митрополита – старої будівлі «Народної лічниці», заснованої А. Шептицьким у 1903 році. Споруда датується кінцем 18 століття та є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення і підпадає під охорону закону України «Про охорону культурної спадщини». Саме у цій будівлі до 1931 року існував унікальний український шпиталь – «Народна лічниця», який надавав безкоштовну лікарську допомоги мешканцям Львова та Галичини.

У п'ятницю, 10 січня, представники забудовника у брутальній формі розпочали знос пам'ятки, при цьому, застосувавши фізичну силу проти активістів та мешканців сусідніх будинків, що виступили проти нищення пам'ятки архітектури та порушення законодавства України. 

Активісти та представники громадськості Львова висловлюють рішучий протест проти незаконних дій забудовника та закликають усіх на пікет біля «Народної лічниці».

Як інформував «ЩЛ», у Львові знищили пам’ятку архітектуризнесли одну з будівель «Народної лічниці» імені Андрея Шептицького, розташовану в охоронній зоні ЮНЕСКО.


Відео: Дивись Інфо

dailylviv.com

До теми

16:59 9 січня 2021 р.

У Львові знищили інформаційну таблицю Степана Федака

Напередодні 160-ліття від дня народження галицького українського громадського діяча, фінансиста, філантропа, адвоката – Степана Федака, яке припадає на 9 січня, вандали знищили інформаційну таблицю, встановлену кілька років тому на будинку визначного галичанина.

Рубрика: Історія

23:19 24 грудня 2020 р.

Греко-католики починають святкувати Різдво 25-го грудня

Парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу