У Львові безпритульні коти житимуть у двоповерхових будинках (відео)

14:03 20 грудня 2020 р.

Фото до новини

У Львові наступного тижня встановлять перші двоповерхові будиночки для безпритульних котів.


Відео: Львівський пресклуб

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомила Олена Остимчук, волонтерка, юристка, адвокатка ГО “Еко-Прогрес”, пише DailyLviv.

- Будиночки - двоповерхові, утепленні пінополістиролом. Є резервний вихід зі заднього боку, щоби у випадку небезпеки хатинка не стала пасткою для котика. Зручно заходити-виходити. Мої котики, яких я колись взяла з вулиці, вже випробували ці хатки. Одна з волонтерок погодилася їх пильнувати. Першу хатку встановлять у Львові там, де скаже волонтерка, пані Любов Шкільняк, яка нею й буде опікуватися. Будиночки ми робимо за власні кошти і добре буде, якщо небайдужі люди також долучаться до цієї ініціативи, - сказала Олена Остимчук.

Олена Остимчук наголосила, що в новобудовах взагалі немає віконечок в підвалах, через які котики могли би потрапити в приміщення і знайти собі прихисток від холоду. А це - особливо актуально взимку. Цей факт також був поштовхом до створення котохаток.

Волонтерка голова ГО “Еко-Прогрес” Устина Бойко додала, що котики не створюють незручностей мешканцям будинків:
 
- Котики всі - стерилізовані. Немає запаху, мають чисті тарілочки, які опікуни регулярно миють.

На її думку, більше заважають сміття, пляшки і шприци в підвалі, ніж тваринки, які є своєрідними санітарами в будинках.

- Насправді вони виконують функцію дератизації, боряться з гризунами. Є випадки, коли мешканці зачиняли віконечка підвалів, виганяли всіх котів, і з часом у підвалі, замість котиків, поселялися гризуни. Тож потім мешканці просили повернути їм котиків,- розповідає Олена Остимчук.

За її словами, є ухвала Львівської міськради про те, що всі горища і всі підвали мають бути відкритими, і коти є частиною екосистеми міста.

Волонтери закликають не закривати підвали і горища, аби дати можливість безпритульним тваринам переночувати, відігрітися і пережити холоди.

Вони наголосили, що в Туреччині тварин-безхатченків впускають погрітися в кафе і магазини, а місцеві жителі приносять для них ковдри.

Влада Львова не планує відкривати притулок для тварин, на який вже витратила 60 тис євро від європейського фонду

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини