Росіяни шантажують безпекою ЗАЕС

13:39 16 червня 2023 р.

Фото до новини

Знищення росіянами греблі Каховської ГЕС створило загрозу безпеці функціонування ЗАЕС через зниження рівня води у ставку-охолоджувачі.

Що відбувається на Запорізькій АЕС після підриву росіянами Каховської ГЕС. Це пояснює Центр стратегічних комунікацій, пише Dailylviv.com.

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Ґроссі заявив, що ситуація на Запорізькій атомній електростанції в Україні після руйнування Каховської дамби є «серйозною», але зазначив, що вживаються заходи для стабілізації ситуації.

Ґроссі 15 червня прибув на окуповану Росією атомну електростанцію як голова інспекційної місії на тлі зростання занепокоєння щодо безпеки найбільшої АЕС в Європі. Минулого тижня прорив дамби зменшив подачу води, яку електростанція використовує для запобігання перегріву своїх реакторів.

Ґроссі констатував, що рівень води залишається на достатньому рівні, щоб станція могла підтримувати безпеку «певний час».

Знищення росіянами греблі Каховської ГЕС створило загрозу безпеці функціонування ЗАЕС через зниження рівня води у ставку-охолоджувачі.

Окупанти відверто шантажують створеними ж ними проблемами безпеки атомного об’єкту. Напередодні колаборант Рогов заявляв про «підготовку провокацій київським режимом», російська пропаганда розганяє фейковий ролик з нібито «погрозами українських військових підірвати ЗАЕС».

Ризиками безпеці ЗАЕС окупанти будуть намагатися скористатися як «аргументом» для необхідності припинення наступальних дій України. У цьому контексті зрозумілий їхній «дозвіл» на приїзд директора МАГАТЕ  Ґроссі.

Усунення усіх загроз та ризиків, пов’язаних із ЗАЕС, буде можливим лише після вигнання російських окупантів з півдня України та створення умов для безперешкодного доступу до об’єкту українських і міжнародних фахівців.

У найближчі години Росія готує удар по Запорізькій АЕС - ГУР

Через російськіі обстріли Запорізька АЕС повністю знеструмлена і перейшла в режим блекауту, - Енергоатом

Росія перепід'єднує ЗАЕС до окупованих нею територій України

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів