Обстріли: пошкоджено останнє джерело зовнішнього живлення на Запорізькій АЕС, - МАГАТЕ

19:04 8 жовтня 2022 р.

Фото до новини

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі заявив, що вночі в результаті обстрілу було пошкоджено останнє зовнішнє джерело електроенергії на українській Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Про це інформує Голос Америки, пише Dailylviv.com.

Як повідомив голова агентства ООН з ядерної енергетики, станція тепер покладається на аварійні дизель-генератори для отримання електроенергії, необхідної для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки.

Ґроссі не назвав винних, але сказав, що відновлення обстрілу атомної електростанції є «надзвичайно безвідповідальним».

«Відновлення обстрілу, що вражає єдине джерело зовнішнього живлення станції, є надзвичайно безвідповідальним. Запорізьку атомну електростанцію потрібно захистити», – заявив гендиректор Ґроссі.

Як мовиться у заяві, яку МАГАТЕ публікує на своєму сайті, про те, що живлення ЗАЕС від лінії електропередач напругою 750 кіловольт (кВ) було перервано близько першої години ночі за місцевим часом 8 жовтня, Ґроссі дізнався з офіційної інформації з України, а також зі звіту групи експертів МАГАТЕ, постійно присутніх на станції.

У заяві зазначається, що шістнадцять дизель-генераторів заводу почали працювати автоматично, забезпечуючи енергією шість реакторів. Після стабілізації ситуації десять генераторів вимкнули, залишивши шість для забезпечення реакторів необхідною електроенергією.

Запасу палива для працюючих дизель-генераторів, згідно з заявою, вистачає щонайменше на десять днів. Повідомлється, що інженери ЗАЕС розпочали ремонт пошкодженої обстрілом лінії електропередач 750 кВ.

Як запевнили експертів МАГАТЕ українські інженери, усі системи безпеки станції продовжують отримувати живлення та працюють у штатному режимі.

За словами Ґроссі, який минулого тижня побував у Києві, він планує візит до Москви, щоб обговорити з російським керівництвом безпеку роботи найбільшої в Європі атомної електростанції.

«Я найближчим часом поїду в Російську Федерацію, а потім повернуся в Україну, щоб узгодити охоронну зону ядерної безпеки навколо АЕС. Це абсолютний і терміновий імператив», – сказав Ґроссі.

У четвер, перебуваючи у Києві, Генеральний директор МАГАТЕ заявив, що «позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським». Цією заявою він заперечив дії президента Росії Володимира Путіна, який у середу підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати «федеральною власністю» Росії.

Російські війська захопили станцію у березні, але її продовжує обслуговувати український персонал, який, за словами Ґроссі, «працює в майже нестерпних умовах».

Міжнародне агентство з ядерної енергетики, керівництво України та низки Західних країн закликають Росію створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Запорізьку АЕС знову приєднали до енергомережі України

Російська армія замінувала енергоблоки Запорізької атомної електростанції, - розвідка

Сценарій Фукусіми окупанти можуть повторити на Запорізькій АЕС

Ростов, Краснодар, Стамбул, Сімферополь: хто ще постраждає від ядерної аварії на Запорізькій АЕС

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів