Польських блокувальників кордону обурює ввезення елітних автомобілів в Україну (відео)

14:09 13 листопада 2023 р.

Фото до новини

Вони вважають, що ця категорія товару потребує відновлення дозвільної системи, на яку не погоджується українська сторона.

На цьому наголошує організатор блокування українсько-польського кордону для вантажного транспорту Рафал Меклер, пише DailyLviv.com.

Він демонструє відео, на якому у пункті перепуску Дорогуськ вантажівки везуть в Україну дорогі автомобілі, які очевидно не призначені для фронту. У трейлері — елітні нові кросовери Porsche, які коштують орієнтовно по 150 тисяч євро.

"Ось так виглядає комерційний транспорт, для такого транспорту вимагаємо відновлення дозвільної системи", - пише Меклер.

Читайте також: Українсько-польський кордон блокує рашист і путініст з ультраправої партії

Він наголошує, що це не є товар першої необхідності, якого потребує країна, де триває війна.

У коментарях під постом інші користувачі мережі іронічно запитують:

"Це бойові колісниці на війну?"; "У країні війна, а вони імпортують шикарні авто"; "Так, вони все це везуть росіянам"; "Україна — велика країна, Захід відчув гроші, торгівля процвітає, всі підраховують прибутки, ЄС їх прийме незалежно від законів". чи ні, а поляки?".

Нагадаємо, блокада польсько-українського кордону триває з 6 листопада. Передусім польські перевізники вимагають повернення дозволів для українських водіїв і вимагають вилучити польські автівки з електронної черги, а також поза чергою випускати з території України порожні польські вантажівки.

Польські перевізники заблокували рух вантажівок на трьох пунктах пропуску на польсько-українському кордоні з 6 листопада. Йдеться про пункти пропуску «Гребенне – Рава-Руська», «Корчова – Краківець», «Дорогуськ – Ягодин».

Відтак черга транспортних засобів на польсько-українському кордоні сягнула майже 40 кілометрів

11 листопада, на прохання підкарпатського воєводи та кризової групи, офіцери поліції супроводили українські машини на термінал. Колони складалися з 25 автомобілів у кожній і прямували до автостради А4 (відкрита лише для легкових автомобілів), а потім просто до прикордонного переходу Корчова-Краківець.

Як писав DailyLviv.com, представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України 13 листопада проведуть зустріч на кордоні з представниками польської сторони для розблокування пунктів пропуску

Читайте також:  Українські вантажівки прорвали блокаду у ПП Корчова-Краківець. Як це було

Довідка

Європейський парламент ухвалив угоди ЄС з Україною та Молдовою щодо спрощення транскордонного перевезення вантажів. Вони замінять чинні двосторонні транспортні угоди з країнами ЄС.

Угоди є частиною відповіді ЄС на збої в транспортних секторах України та Молдови, спричинені вторгненням Росії в Україну. 

Оскільки український повітряний простір було закрито для цивільних перевезень, а морський експорт сильно обмежено, Україні необхідно знайти альтернативні шляхи для експорту своїх запасів зерна, пального, продуктів харчування та інших відповідних товарів, йдеться у пресрелізі. 

Ці угоди мають на меті полегшити автомобільні вантажні перевезення, дозволяючи перевізникам України, Молдови та ЄС здійснювати транзит через територію одна одної та працювати між ними без відповідних дозволів.

Читайте також: У кабіні вантажівки знайшли тіло українського водія, який не зміг повернутися додому через блокування кордону

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів