Перетин кордону за спрощеною процедурою для дітей: дві країни готові прийняти їх тисячу

08:52 1 березня 2022 р.

Фото до новини

Після прибуття дітей на місце тимчасового перебування за межами України супроводжуючі особи зобов’язані впродовж одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для взяття дітей на консульський облік.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів № 166 від 28.02.2022 року змінено правила перетину державного кордону дітьми, пише Dailylviv.com. Так, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, зможуть виїхати закордон із супроводжуючими за спрощеною процедурою під час воєнного стану.

Зокрема:

У разі запровадження на території України надзвичайного або воєнного стану виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку та проживають або зараховані до закладів різних типів, форми власності та підпорядкування на цілодобове перебування (далі – діти), здійснюється у супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи та за наявності:

- паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою;

- наказу директора закладу / установи, де проживали / перебували діти, або особи, яка його заміщує, про виїзд дітей за межі України.

У разі  запровадження на території України надзвичайного або воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 18-річного віку та не належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, зарахованих до закладів різних типів, форми власності та підпорядкування на цілодобове перебування, дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, здійснюється у супроводі особи, уповноваженої керівником відповідного закладу / працівником закладу, який його заміщує, або органом опіки та піклування чи військовою адміністрацією, у супроводі патронатного вихователя, який здійснює догляд за дітьми, за наявності:

- паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України) / документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою;

- наказу директора закладу / установи, де проживали / перебували діти, або особи, яка його заміщує / рішення органу опіки та піклування чи військової адміністрації про виїзд дітей за межі України або рішення органу опіки та піклування чи військової адміністрації / наказу служби у справах дітей про влаштування дитини до сім‘ї патронатного вихователя.

Після прибуття дітей на місце тимчасового перебування за межами України супроводжуючі особи зобов’язані впродовж одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для взяття дітей на консульський облік.

Консульська установа впродовж одного робочого дня зобов’язана через МЗС поінформувати Нацсоцслужбу про взяття дітей на консульський облік.

Для виїзду дітей за межі України можуть бути сформовані групи дітей із супроводжуючими особами з розрахунку один супроводжуючий не більш як на 15 дітей / один супроводжуючий не більш як на чотири дитини з інвалідністю.

«Таке спрощення процедури дозволить швидше перемістити дітей з вразливих категорій у безпечні місця. Багато громадських об’єднань, які працюють за кордоном з дітьми, готові організувати виїзд дітей групами. Ми вже отримали запрошення від двох країн для щонайменше 1000 українських дітей з супроводжуючими», - зазначила міністерка соціальної політики України Марина Лазебна.

У Львові працюють 7 координаційних центрів для ВПО

ЄС уперше в історії активізує директиви тимчасового захисту – українські біженці отримають захист до 12 місяців

20 медиків-психологів працюють на залізничному вокзалі Львова: потрібні ще

Евакуаційний рейс з міста Чоп 1 березня: проїзд безкоштовний, - Укрзалізниця

2 березня зі Львова до Польщі поїдуть два поїзди, - Укрзалізниця

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів