19:03 23 березня 2022 р.
У Бучацькій територіальній громаді на Тернопільщині розробили Пам’ятку для внутрішньо переміщених осіб. Її підготували за ініціативою місцевої влади для того, щоб посприяти їм у вирішенні невідкладних питань, які можуть виникати під час облаштування на місці тимчасового проживання.
Про це Dailylviv.com повідомив голова Бучацької міської ради Віталій Фреяк.
За його словами, від початку широкомасштабної російської агресії місцева територіальна громада прихистила понад 2,5 тис. вимушених переселенців. «Переважно йдеться про жителів різних регіонів України, де нині точаться активні бойові дії, через які потерпає цивільне населення, – пояснив він. – Бучаччина активно надає їм прихисток, ми хочемо, щоб людям тут було безпечно та затишно, щоб вони почувалися невід’ємною частиною нашої спільноти».
Пам’ятка враховує найрізноманітніші потреби внутрішньо переміщених осіб. Зокрема вона містить телефони гарячої лінії Бучацької міської ради, за якими можна отримати інформацію про наявність тимчасового житла в самому місті та в 36 селах, які входять до складу територіальної громади. У ній також вказані телефони, за якими можна отримати консультацію про те, як здійснити реєстрацію в місцевих органах влади, стати на військовий облік, отримати гуманітарну допомогу, скористатися медичними, освітянськими послугами тощо.
«Ми подбали і про тих переселенців, які через вторгнення росії втратили свій бізнес і тепер планують відродити його на новому місці. Ми всіляко підтримуємо такі наміри, оскільки зацікавлені в соціально-економічному розвитку нашої громади, створенні нових робочих місць. Для таких підприємливих людей ми подали в Пам’ятці всю необхідну інформацію, яка допоможе їм якнайшвидше розгорнути свої виробничі потужності», – зазначив Віталій Фреяк.
З Пам’ятки можна довідатися про роботу місцевих нотаріусів, страхових компаній. А також Центру надання адміністративних послуг, місцевого відділення Державної міграційної служби. За потреби переселенці можуть проконсультуватися у фахівців стосовно оформлення та отримання пенсії, різних видів державної допомоги, соціальної допомоги для осіб, які її потребують.
Особливу увагу Пам’ятка приділяє питанням безпеки: у ній нагадуються правила поведінки в умовах воєнного часу та дії комендантської години, наводяться телефони місцевих правоохоронних органів.
«Ми розмістили Пам’ятку на сайті Бучацької міської ради, на нашій Facebook-сторінці за посиланням: https://www.facebook.com/203608126856609/posts/1065728727311207/ та на Telegram-каналі ради: https://t.me/mradabuchach/223
Плануємо її поширювати й у друкованому вигляді. Сподіваємося, що наша ініціатива не лише стане в нагоді внутрішньо переміщеним особам на Бучаччині, але й буде запозичена іншими регіонами України», – наголосив Віталій Фреяк.
Ціни на оренду помешкання у Львові підскочили за останні дні
Прізвища орендодавців чи готельєрів, які виставляють захмарні ціни, передаватимуть в СБУ
Який відсоток бізнесу продовжує працювати під час війни
Львів пропонує 1500 вакансій для біженців: які і куди звертатися (відео)
800 біженців з Маріуполя висадили на Підзамче замість головного вокзалу