На Львівщині активізувалися змії: як допомогти

12:32 26 травня 2022 р.

Фото до новини

Учора, 25 травня, у Львівську обласну клінічну лікарню з діагнозом укус змії, госпіталізували жінку 1941 року народження, жительку с. Боринечі Стрийського району. Стан потерпілої – середньої важкості.

За інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, від початку цього року у Львівській області зареєстрували уже три випадки госпіталізації людей з діагнозом укус змії, пише Dailylviv.com.

Начальник департаменту цивільного захисту населення Ігор Туз зазначає, для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазунів. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани і заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.

Водночас рятувальники кажуть, якщо ви випадково побачили змію поряд із собою – не панікуйте, не наближайтесь і не робіть різких рухів, а спокійно відійдіть. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на відстані 10-15 метрів.

Як надати першу допомогу після укусу змії:

  • передовсім намагайтесь якнайшвидше протягом 10­-15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Отруту можна відсмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їхнє пошкодження тощо). При цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;
  • промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть;
  • обмежте рухи постраждалого, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі;
  • не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо. ­Це ще більше пошкоджує тканини тіла;
  • забороняється накладати джгут на кінцівку.

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога швидше доставити до лікувального закладу для надання необхідної медичної допомоги.

На Самбірщині змія вкусила жінку

У Самбірському районі дитину на подвір'ї вкусила змія

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів