Змії травмували цього року на Львівщині 19 людей

15:45 22 червня 2018 р.

В облдержадміністрації застерегли: «На Львівщині все більше почали фіксувати випадки укусів змій».

Про це повідомили в п’ятницю, 22 червня, в прес-службі Львівської ОДА, де також розповіли: «Тільки за один день 21 червня до Сколівської центральної районної лікарні в стані середнього ступеня важкості були шпіталізовані четверо людей, у тому числі – одна дитина. Всього від початку року в області через укуси змій шпіталізували 19 людей, у тому числі – три дитини».

«Найбільше випадків зафіксовано у Сколівському районі – 12. Троє людей постраждали від укусів змій у Мостиському районі, ще по одній – у Жидачівському, Городоцькому Перемишлянському й Самбірському районах», – поінформували також облдержадміністрації.

«Те, що гадюки почали атакувати людей, не є дивним явищем, адже люди вирушають відпочити на природу, не знаючи основних правил, які зможуть допомогти вберегтися від плазунів, а гадюки найбільш активними є саме в спеку. Оскільки змії холоднокровні тварини, то їх температура тіла залежить від температури середовища. Тому чим вища температура середовища, тим більша їхня активність. В сонячну погоду вони активно пересуваються, мігрують, полюють, стараються погрітися на сонечку. Тому саме в таку погоду, на жаль, найчастіше трапляються укуси», – розповіли також облдержадміністрації.

«Аби не стати жертвою змії, йдучи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, оскільки у випадку, якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру. Взуття обов’язково повинне бути високим, аби  прикривало оголені ділянки на нозі», – поінформували також облдержадміністрації.

«Варто мати із собою палицю, щоб нею у ділянках, де є густі кущі, пошарудіти та перевірити, чи немає небезпеки. Змії самі нападати не будуть, вони нападають тільки у випадку, коли відчувають для себе загрозу. Тому палкою можна їх трохи лякати, а також переконатися для себе, що там немає небезпеки», – розповіли також облдержадміністрації.

«Якщо побачили змію, то не треба в жодному разі намагатися її відкинути рукою чи ногою, а краще її просто обійти. Якщо це велика змія і немає можливості обійти, то варто налякати її палицею, або ж палицею відкинути, але в жодному разі не робити цього руками. », – поінформували також облдержадміністрації.

«У випадку, якщо вкусила змія необхідно одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Після укусу змії в людини з’являється слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватися тиск», – поінформували також облдержадміністрації.

«До приїзду лікарів необхідно надати першу медичну допомогу потерпілому – охолодити місце укусу і не рухатися активно, адже від жвавих рухів кровообіг збільшується і отрута швидше буде поширюватися організмом; ділянку укусу потрібно зробити нерухомою; при укусі змії постраждалому потрібно багато пити; не варто обробляти рану додатково; не потрібно припікати рану; не потрібно накладати джгут; не вживати алкоголь; не можна висмоктувати отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті», – розповіли також облдержадміністрації.

«Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо у найближчі години неможливо отримати медичну допомогу. Після укусу змії потерпілого якнайшвидше потрібно відвезти до лікарні, де медики зможуть надати постраждалому усю необхідну допомогу. Легше запобігти укусу, ніж лікувати його наслідки. Тому, аби не стати жертвою плазунів, потрібно дотримуватися простих правил безпеки на природі», – поінформували також облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

13:45 13 серпня 2022 р.

Росія планує тривалу війну в Україні

Військово-промислова комісія рф під головуванням путіна намагається до початку вересня змінити програму держоборонзамовлення, збільшивши витрати. Кремль прагне мобілізувати промисловість для підтримки тривалої війни в Україні.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу