Львів'яни закінчують збір підписів під петицією за збереження 20 га Брюховицького лісу та озера Стосика. Слово - за ЛМР

12:27 30 жовтня 2021 р.

Фото до новини

У Львові закінчують збір голосів під електронною петицією за збереження 20 гектарів Брюховицького лісу та витоків озера Стосика, які беруть початок у цьому лісі.

Петицію "За збереження зелених легень Львівської громади - Брюховицького лісу та витоків Озера Стосика" 7 жовтня зареєструвала львів’янка Катерина Сербін.

До закінчення збору підписів залишилося ще 38 днів, а під петицією вже поставили свої підписи 420 львів'ян. Для того, шоб документ розглянули у Львівській міськраді треба лише 80 підписів, пише Dailylviv.com.

Подаємо текст петиції повнотекстово:

"Чергова загроза нависла над озером Стосика та Брюховицьким лісом. Територію колишньої військової частини в лісі хочуть забудувати багатоповерхівками. Для цього прагнуть використати авторитет учасників антитерористичної операції на сході України.

За міжнародними нормами в Україні повинно бути на 2 мільйони гектарів лісів більше, ніж є. Збільшення лісистості України є однією з найважливіших задач держави, яка прописана у Стратегії екологічної політики України на період до 2030 року. Відтак, у час, коли кожне дерево є цінністю, вважаємо за неприпустиме розвивати багатоквартирну житлову забудову за рахунок лісів і заліснених територій.
Близько 20 гектарів Брюховицького лісу (по вул. Замарстинівській у напрямку смт. Брюховичі), попередньо переданого Львівською обласною державною адміністрацією для будівництва дач. Та вже згодом місцеві медіа з'ясовують, тут будуватимуть не дачі, а - багатоповерхівки. Замість прадавнього лісу – черговий житловий комплекс.

Житловий квартал хочуть побудувати на місці лісу, який був тут завжди. У минулому тут справді була військова частина, але вона була фактично захована в лісі, поміж багаторічних дерев. Зараз тут повноцінний ліс. Тому вважаємо такі наміри забудови злочинним зловживанням природними багатствами та свідомим нищенням зелених зон громади, адже ця територія є зоною водозабору озера Стосика, а Брюховицькі ліси є легенями Львова.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, вимагаємо:
- не допустити житлової забудови на заліснених територіях у межах Львівської територіальної громади, зокрема у Брюховицьких лісах;
- при передачі земель у приватну власність проводити об’єктивні та незалежні обстеження із залученням екологів;
- якнайшвидше сформувати перелік ділянок, яким необхідно надати статус рекреаційних, природоохоронних територій на території Львівської територіальної громади.

Довідка: Житловий квартал хочуть звести на місці лісу, який був тут завжди. У 15 столітті польський король дозволив заселяти землі на березі річки Брюхівчанка, які були лісом. З кінця 19 століття Брюховичі розвивалися як рекреаційна зона Львова, селище було включене в офіційний список кліматичних курортів. Та з часів Незалежності ліс почали бездумно вирубувати.

У 2004 році Брюховицька селищна рада незаконно вилучила 19 гектарів з лісництва і віднесла їх до земель селища. І хоч суди тривають по сьогодні, на цій землі збудовано не один будинок. Території дитячих таборів вже давно роздані під приватні будинки. Досі триває конфілкт із появою чотириповерхівки на березі місцевого озера.

Минулого року Брюховичі приєднались до громади Львова. Брюховицький ліс став майже повністю під опіку міста. Тож мусимо зберегти ліс, якого може просто не стати".

Нагадаємо, що у липні 2017 року тодішній голова Львівської ОДА Олег Синютка надав 143 земельні ділянки учасникам АТО на території колишнього військового містечка. Як дослідили журналісти Zaxid.net, власники ділянок створили дачні кооперативи і не приховують свого наміру передати землю інвестору, який планує збудувати багатоповерхівки, вирубавши ліс. Детутат Петро Адамик, реагуючи на цю публікацію, заявив, що фракція "Європейської Солідарності" у Львівській міськраді не дасть жодного голосу в підтримку афери з будівництвом багатоповерхівок на території брюховицького лісу.

Козловський закликав підтримати забудовників біля озера Стосіка, депутати відмовились

Депутати від ЄС лобіюють приватизацію восьми ділянок Під Голоском, біля озера Стосіка: кому персонально (відео)

Максимальну територію навколо озера Стосика мерія хоче визнати парком

Озера - Левандівське, Піскові, Стосіка: у Львові планують облаштувати сім водних об'єктів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів