У Винниках вирубують "ліс Синютки"

14:22 3 квітня 2020 р.

Гектари цього лісу подарував бізнес-структурам свого однопартійця екс-голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Нинішній нардеп від "Європейської солідарності" запам'ятається Львівщині як "губернатор-лісоруб".

Нинішній депутат Верховної Ради від партії Петра Порошенка "Європейська солідарність" Олег Синютка, перебуваючи до роботи в парламенті на посаді голови Львівської обласної державної адміністрації, щедро роздавав землі своїм знайомим ті колегам. У тому числі - лісові насадження.

Мешканці Винників-сателіта Львова неодноразово писали у ФБ про своє обурення тим, що під час карантину компанія місцевого олігарха і депутата-однопартійця Синютки Григорія Козловського вирубує ліс. Попри тисячі переглядів і жваве обговорення ця тема не зацікавила правоохоронні органи. Після того місцеві мешканці звернулися до однієї з партій за допомогою, яка зробила відповідний запит до керівниці прокуратури Львівської області Ірини Діденко. Тепер небайдужа спільнота очікує на реакцію прокуратури. 

У ФБ пишуть про те, що колишній голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка своїм розпорядженням від 03.10.2018 року “Про розроблення детального плану території на земельну ділянку в м.Винники 20 га”, а пізніше розпорядженням голови Львівської ОДА від 17.05.2019 року “Про виділення земельних ділянок для довгострокового тимчасового користування” передав землю у Винниках своєму однопартійцю Григорію Козловському, депутату Львівської міської ради з "Європейської солідарності".  

21.02.2020 року комісія, до складу якої увійшли представники Львівської та Винниківської міських рад, ДП «Львівський лісгосп», Управління Держгеокадастру, Держекоінспекції, видала акт, відповідно до якого на лісовій ділянці поблизу "Винниківського озера" заплановано проведення ландшафтної вирубки формування території на площі 4,6 га. Як не дивно, пишуть користувачі ФБ, цих документів зараз немає на сайті Львівської обласної державної адміністрації, яку тепер очолює Максим Козицький.

Нагадаємо, що майже рік тому Репортер писав: "Особливо гострою ситуація з масовою вирубкою лісу стала впродовж останніх трьох років, коли навіть за словами самих же лісівників, процес незаконної вирубки лісів прикривав і лобіював вже колишній керівник Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка – так званий «смотрящій» в області від Порошенка. До речі, саме Синютка ...«похвалився», що кожен четвертий долар, який надходить до бюджету, пов’язаний з експортом виробів з деревини. Експерти відзначають, що обласна скарбниця була би в рази наповненішою, якби обліковували увесь вирубаний ліс і продавали його за кордон, наприклад, не як вторинну сировину".

А команда Змін Дрогобиччини на своїй сторінці у ФБ з цього приводу повідомляла про те, що Синютка роздає ліс: більше як 4 га трускавецького лісу отримають три підприємці. 

Пам'ятають у соціальних мережає і про те, що "Львівська ОДА виділила понад 20 га земельних ділянок у лісах Львівщини для приватних підприємців. Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОДА Олега Синютка від 3 травня 2019 року". А таких розпоряджень - десятки. Яка загальна площа щедро розданих Синюткою лісів і земель, ще належить добре порахувати. 

Вочевидь, глибший аналіз земельно-лісових розпоряджень Олена Синютки буде зроблено експертами ближче до майбутніх місцевих виборів. Якщо, звісно, ними раніше не зацікавиться нова генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, яка з початку своєї роботи на цій посаді виявила бажання особисто вникати в суть резонансних справ.  

Фотопанорама місця вирубування лісу біля Винників : https://www.facebook.com/KozakVision/photos/pcb.1281822085539731/1281815982207008/?type=3&theater

До теми

13:57 5 березня 2021 р.

Ексголовного тюремника Львівщини Михайла Дзюдзя судитимуть

САП повідомила про завершення розслідування та скерування до суду справи щодо екскерівника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мін’юсту, депутата Львівської облради Михайла Дзюдзя.

Рубрика: Закон

15:08 4 березня 2021 р.

Рішення Ратуші про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові знову чинне, - черговий суд

ЛКП „Зелене місто“ може продовжувати спорудження механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на вул. Пластовій, 13.

Рубрика: Закон

14:44 4 березня 2021 р.

За вбивство двох собак мешканцеві Червоноградщини загрожує до 8 років ув’язнення

За процесуального керівництва Червоноградської місцевої прокуратури повідомлено про підозру 59-річному жителю Червоноградського району за жорстоке поводження з тваринами, що призвело до загибелі двох собак (ч.3 ст.299 КК України).

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу