Для людей з інвалідністю спростили перетин кордону

10:41 15 березня 2022 р.

Фото до новини

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Правил перетинання державного кордону людьми з інвалідністю та особами, що їх супроводжують.

Про це пише Dailylviv.com.

За цими змінами, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

- довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
- або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;
- або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

Крім того, згідно з Постановою, разом із кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, котра потребує постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства.

Також потрібен документ, який підтверджує здійснення догляду в цьому випадку може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

Варто зазначити, що спрощену процедуру перетину кордону цією категорією осіб ухвалили, щоб не наражати людей на небезпеку та допомогти якнайшвидше перетинати кордон.

Просимо громадян детально ознайомитися зі змінами, аби завчасно підготувати всі необхідні документи у разі необхідності перетнути кордон.

У Львові працюють 7 координаційних центрів для ВПО

ЄС уперше в історії активізує директиви тимчасового захисту – українські біженці отримають захист до 12 місяців

20 медиків-психологів працюють на залізничному вокзалі Львова: потрібні ще

Евакуаційний рейс з міста Чоп 1 березня: проїзд безкоштовний, - Укрзалізниця

В Україні тимчасово запровадили безвізовий режим. Не для всіх

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів