Не всіх, хто перетне кордон в Україну з 5 серпня, зобов'яжуть до самоізоляції: 10 винятків з нових правил

10:58 4 серпня 2021 р.

Фото до новини

Від обов'язкової самоізоляції звільняють осіб, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

За Постановою Кабміну від 28 липня 2021 р. були внесені зміни до обмежувальних протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Про це повідомила Державна прикордонна служба України, пише Dailylviv

Зміни стосуються правил перетину державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування на сході України та адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом. Вони набувають чинності 5 серпня.

Зокрема, іноземцям та особами без громадянства (за винятком окремих категорій) під час в’їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування від COVID-19, який діє на ввесь термін перебування в Україні. Також потрібен негативний результат ПЛР чи експрес-тестування на COVID-19, які зробили не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених, чи відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19 або про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

Разом з тим рішенням Уряду визначено, що усі особи, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, підлягають самоізоляції. Серед винятків, під самоізоляцію при перетині кордону не підпадають:

-особи, які не досягли 18 років;

- громадяни України, які виїхали за кордон до 4 серпня 2021 року;

- члени офіційних делегацій іноземних держав, співробітників міжнародних організацій;

- працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;

- військовослужбовці (підрозділів) збройних сил держав — членів НАТО та держав — учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил або прибувають на запрошення Міністерства оборони;

- учасники ЗНО, особи, які мають намір вступити до закладів освіти, здобувачі освіти, які навчаються в українських закладах освіти, а також батьки (опікуни і т.д) або інші законні представники, які супроводжують таких осіб;

- водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;

- особи, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19;

- громадяни України, які мають виданий в установленому МОЗ порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях

та інші категорії громадян, відповідно до затверджених винятків.

Перетин держкордону на в’їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства, які підлягають самоізоляції, без встановленого та активованого мобільного додатка електронного сервісу «Вдома» забороняється. Якщо додаток неможливо встановити на мобільний або людина відмовляється його встановити, то прикордонники не допускають таких людей до перетину кордону.  

Окрім цього, самоізоляція передбачена і для громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

З повним переліком категорій осіб, хто не підпадає під самоізоляцію, радять громадянам ознайомитися завчасно.

Обсервація особи, яка перетнула кордон (у тому числі з тимчасово окупованих територій України) з негативним ПЛР-тестом припиняється. Однак ця норма не стосується осіб, які прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше, ніж сім днів упродовж останніх 14 днів.

Прикордонники перевіряють встановлення та активацію особами мобільного додатка під час перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Строк самоізоляції становить 10 днів для осіб, які здійснили перетин державного кордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду, та розпочинається через 72 години з моменту перетину. Ця норма також не стосується осіб, які прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше ніж сім днів упродовж останніх 14 днів.

Для громадян, які здійснили перетин державного кордону та прибули з Росії, Індії та перебували на їх території більше ніж сім днів упродовж останніх 14 днів, строк самоізоляції становить 14 днів, яка розпочинається з моменту перетину державного кордону та не може бути припинена раніше.

Іноземців штрафуватимуть за порушення правил перебування в Україні з 7 серпня

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини