Без крупи саго, осетрини та спаржі. Міноборони змінило меню для військових

13:13 15 травня 2024 р.

Фото до новини

З меню українських військових прибрали екзотичні продукти, оскільки вони замовлялися вкрай рідко.

Міністерство оборони України змінило правила годування військових – з каталогу прибрали деякі продукти, але водночас меню суттєво доповнили. Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства, пише DailyLviv.com.

«Наші військові – ключовий фактор оборони країни. Збалансоване харчування гарантує їхню бойову готовність та здатність виконувати завдання в будь-яких умовах. Зміни в каталозі ще раз доводять нашу мету забезпечити якісними продуктами ЗСУ»‎, – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Читайте також: Військові ЗСУ їстимуть халяльне і кошерне

Перелік продуктів доповнений різними видами спецій, круп, риби та консервів. Крім того, консервовані фрукти будуть частково змінені на свіжі. До деяких харчів висунуті додаткові вимоги:

  • борошно, макарони, рибні консерви та ковбаси мають бути лише найвищої якості, тобто вищого гатунку;
  • рибу будуть поставляти без голови (для раціоналізації ціни за масу продукту);
  • розширений перелік відсотків жирності кисломолочних продуктів.

Водночас із каталогу прибрали деякі продукти – наприклад, більше не буде крупи саго, осетрини та спаржі. Вони замовлялися вкрай рідко та через обмеження у сумі добової видачі на одного військового звужували можливості замовлення інших ходових позицій.

«Ми додали важливі позиції, які напряму впливають на смакові властивості страв. Водночас видалили деякі «екзотичні» позиції, які звужують можливості замовлення м’яса, молочних продуктів чи інших товарів через обмеження у сумі добовидачі на одного солдата», – пояснила директорка з управління закупівлями Державного оператора тилу Вікторія Виноградова.

За словами Виноградової, внесені зміни до каталогу сприятимуть покращенню якості харчування, яке отримують військові.

Нагадаємо, Міноборони реформує систему харчування для захисту від корупції: які будуть зміни.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів