Американці створили у Львові парк розваг для дітей з інвалідністю

00:23 23 серпня 2023 р.

Фото до новини

У Львові, на подвір’ї центру соціальних послуг «Джерело», що на проспекті Червоної Калини, 86А, з’явився унікальний майданчик – доступний, цікавий та пізнавальний простір для дітей з інвалідністю.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com

Майданчик за власний кошт створило подружжя американців Едді та Тетяна, які стали друзями «Джерела».

Цей парк – це понад 1 100 кв м простору для розваг дітей з інвалідністю: доступні гойдалки для дітей на кріслах колісних, велика гірка та розваги для дітей з розладами спектра аутизму, мініфутбольне поле та багато цікавого, сенсорного і емоційного.

«Це не просто каруселі – всі діти з інвалідністю думають, що вони літають, коли катаються на гойдалках. Так вони відволікаються від реальності і поринають у світ, де їм радісно, тепло і безпечно. Це місце безпеки, радості і відкриттів ми розробили з дружиною Танею для дітей саме з такими діагнозами і типами інвалідності. Саме у Львові ми заклали хороший фундамент для нашої праці в Україні. Цей майданчик нам з дружиною коштував приблизно 60 тисяч доларів. В нас є персональна сімейна фундація, і 99% того, що ми робимо, це за свої власні кошти.

Таких парків немає в Україні, і ми сподіваємося, що після перемоги першим, що будуть робити в Україні, це спеціальні майданчики для дітей, для людей похилого віку», - розповів Едді Вейн, який разом з дружиною Тетяною збудували цей парк.

Парк розваг та відкриттів поділений на дві зони – для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та дітей з розладами спектра  аутизму. Усе продумано до найменших дрібниць задля безпеки та доступності кожної дитини.

У першій зоні – діти, які мають фізичні обмеження, можуть безпечно покататися на гойдалці. Їх фіксують у високих кріселках з допомогою спеціальних пасків безпеки. Поряд можна покататися на круговій каруселі. При цьому, діток важливо розвертати обличчям до парку, а не до центру самої каруселі, щоб вони могли бачити всі барви життя і красу навколо, наголошує Едді. 

Крім каруселей, тут розташовані сенсорні локації для зорового контакту, щоб викликати у дітей певні асоціації, а також звукові панелі, де можна почути звуки різних інструментів. Також можна погратися кольоровими гумовими іграшками, які викличуть усмішку навіть у дорослих.

«Для наших вихованців – це безпечний, доступний, цікавий і пізнавальний простір, де вони можуть порозважатися і отримати багато позитивних емоцій. Цей майданчик за власний кошт облаштувало подружжя американців Едді та Тетяна, які є засновниками організації «The Bridge of Life». Вони приїхали в Україну на початку війни, і вже влітку торік запропонували зробити такий майданчик для дітей в Україні. Практично 4 місяці вони спостерігали за нашими дітьми, досліджували, які би розваги були найбільш доступні, пріоритетні і цікаві. Тому це повністю їх авторський проєкт, який дає можливість дітям з різними спектрами розладів отримувати розваги», - зазначила керівниця центру соціальних послуг «Джерело» Зореслава Люльчак.

Едді й Тетяна провели багато зустрічей з працівниками, батьками і вихованцями «Джерела», дослухалися до їх побажань, а також радилися і консультувалися з експертами різних країн. Враховували, зокрема, безпечну відстань від каруселі до перекладин, навантаження на качелі і накриття. Зараз вони готові бути експертами та консультувати щодо того, як збудувати безпечний та доступний дитячий майданчик.

Цей майданчик – саме для дітей з інвалідністю, тобто має певні елементи, які передбачені саме для їх безпеки, зручності і комфорту, а тому ці ж елементи можуть бути не зовсім безпечними для дітей без інвалідності чи порушень розвитку.

Довідка

Центр соціальних послуг «Джерело» понад 30 років допомагає дітям та молоді з інвалідністю, а також їхнім родинам, як з міста Львова так і з цілої України. Заснований був батьками дітей з інвалідністю та волонтерами, соціальні та реабілітаційні послуги надаються коштом міського бюджету (80%) та частково коштом благодійних надходжень.

Станом на зараз на денних програмах «Джерела» є 136 дітей з інвалідністю, на ранньому втручанні – понад 100 сімей з дітьми із групи ризику чи з інвалідністю. Комплексну реабілітацію в рік отримують понад 400 дітей з інвалідністю. По районах міста працює 6 філій – окремих осередків центру «Джерело».

Панораму Львова можна оглядати з гойдалок у парку Високий замок

У парку 700-річчя Львова облаштували дитячий ігровий простір

У львівському «Шевченківському гаю» відкриють автентичний дитячий майданчик

У Львові доопрацювали німецький майданчик, на якому травмувалася дитина

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів