Брудне повітря підвищує смертність від COVID-19, - дослідження | Новини Львова

Брудне повітря підвищує смертність від COVID-19, - дослідження

18:24 21 квітня 2020 р.

  • 0

Смертність від коронавірусу більша в регіонах, де високий рівень діоксиду азоту в повітрі, а повітрообмін слабкий.

Кількість смертей від спричиненої коронавірусом хвороби COVID-19 може бути пов'язана з якістю повітря. Там, де повітря забруднене (високий рівень діоксиду азоту), а повітрообіг слабкий, зафіксовано значно більше смертей від хвороби COVID-19.

Про це йдеться вдослідженні, яке провели в університеті імені Мартіна Лютера в німецькому Галле. Результати опубліковані в фаховому виданні "Science of the Total Environment", йдеться в повідомленні на сайті університету в понеділок, 20 квітня.

Дослідник Ярон Оген порівняв супутникові дані про забруднення повітря, повітряні потоки та смертність від коронавірусу в Італії, Франції, Іспанії та Німеччині. Він пише про більше смертей у регіонах, де високий рівень діоксиду азоту та слабкий повітрообіг.

"Якщо, наприклад, поглянути на Північну Італію, Мадрид або Ухань у Китаї, то помітно одну особливість: усі вони оточені горами. Це підвищує ймовірність того, що повітря в цих регіонах стабільне, а рівень забруднення вищий", - пояснив автор дослідження.

Ярон Оген припускає, що брудне повітря в деяких регіонах погіршило загальний стан здоров'я людей і зробило їх більш вразливими до коронавірусу. Науковець зазначає, що імовірний зв'язок між якістю повітря і смертністю від COVID-19 необхідно дослідити на прикладі інших регіонів та в ширшому контексті.

Як повідомлялося, минулого тижня в українській столиці фіксували погану якість повітря, в кілька разів перевищену гранично допустиму концентрацію пилу і залишків горіння. У Києві здіймалася пилова буря.

Київ кілька днів очолював антирейтинг міст світу з найбруднішим повітрям. Станом на 21 квітня Київ перебуває на 55-му місці в антирейтингу ресурсу IQAir, який наживо відстежує дані з понад семи тисяч міст світу. Портал створено за участі фахівців програми ООН із довкілля (UNEP).

Повідомлялося, що на забруднення повітря в Києві вплинули лісові пожежі в зоні відчуження навколо ЧАЕС і Житомирській області. 20 квітня Гідрометцентр України заявив, що якість повітря в українській столиці, Київській та Житомирській областях поліпшилася.

Про це повідомила DW

"Щоденний Львів" повідомляв, що горить ліс на Житомирщині, а МВС почало шукати паліїв у Зоні відчуження аж через 18 днів від початку пожеж.

Коментарі(0)

До теми

13:46 4 серпня 2020 р.

У Львові ЛКП «Лев» безкоштовного чіпуватиме собак у всіх районах міста (графік)

ЛКП «Лев» спільно з Аnimal.ID, у межах акції пільгового чіпування собак у Львові, проведе виїзди в райони міста, що дозволить усім охочим скористатись можливістю та безкоштовно прочіпувати свого улюбленця.

Рубрика: Природа

17:34 2 серпня 2020 р.

"Англійський" парк Трускавця, названий іменем австрійського парламентаря, стане загальнодержавним

Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», відповідне рішення схвалено на засіданні 29 липня.

Рубрика: Природа

15:59 25 липня 2020 р.

На Львівщині люди і собаки плавають у питному озері

Щороку у Трускавці для засмаги та купання люди обирають питне озеро, яке не призначене для відпочинку на ньому. Оскільки питне водосховище оздоровниці, що на річці Воротище, знаходяться в межах першого поясу зони санітарної охорони водних об’єктів.

Рубрика: Природа

Останні новини

На Львівщині 27-річний чоловік упав у криницю

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу