Брудне повітря підвищує смертність від COVID-19, - дослідження

18:24 21 квітня 2020 р.

  • 0

Смертність від коронавірусу більша в регіонах, де високий рівень діоксиду азоту в повітрі, а повітрообмін слабкий.

Кількість смертей від спричиненої коронавірусом хвороби COVID-19 може бути пов'язана з якістю повітря. Там, де повітря забруднене (високий рівень діоксиду азоту), а повітрообіг слабкий, зафіксовано значно більше смертей від хвороби COVID-19.

Про це йдеться вдослідженні, яке провели в університеті імені Мартіна Лютера в німецькому Галле. Результати опубліковані в фаховому виданні "Science of the Total Environment", йдеться в повідомленні на сайті університету в понеділок, 20 квітня.

Дослідник Ярон Оген порівняв супутникові дані про забруднення повітря, повітряні потоки та смертність від коронавірусу в Італії, Франції, Іспанії та Німеччині. Він пише про більше смертей у регіонах, де високий рівень діоксиду азоту та слабкий повітрообіг.

"Якщо, наприклад, поглянути на Північну Італію, Мадрид або Ухань у Китаї, то помітно одну особливість: усі вони оточені горами. Це підвищує ймовірність того, що повітря в цих регіонах стабільне, а рівень забруднення вищий", - пояснив автор дослідження.

Ярон Оген припускає, що брудне повітря в деяких регіонах погіршило загальний стан здоров'я людей і зробило їх більш вразливими до коронавірусу. Науковець зазначає, що імовірний зв'язок між якістю повітря і смертністю від COVID-19 необхідно дослідити на прикладі інших регіонів та в ширшому контексті.

Як повідомлялося, минулого тижня в українській столиці фіксували погану якість повітря, в кілька разів перевищену гранично допустиму концентрацію пилу і залишків горіння. У Києві здіймалася пилова буря.

Київ кілька днів очолював антирейтинг міст світу з найбруднішим повітрям. Станом на 21 квітня Київ перебуває на 55-му місці в антирейтингу ресурсу IQAir, який наживо відстежує дані з понад семи тисяч міст світу. Портал створено за участі фахівців програми ООН із довкілля (UNEP).

Повідомлялося, що на забруднення повітря в Києві вплинули лісові пожежі в зоні відчуження навколо ЧАЕС і Житомирській області. 20 квітня Гідрометцентр України заявив, що якість повітря в українській столиці, Київській та Житомирській областях поліпшилася.

Про це повідомила DW

"Щоденний Львів" повідомляв, що горить ліс на Житомирщині, а МВС почало шукати паліїв у Зоні відчуження аж через 18 днів від початку пожеж.

Коментарі(0)

До теми

07:48 28 травня 2020 р.

Страдецькій горі зашкодить дорога Медведчука-Козака

На Львівщині порушено кримінальне провадження у зв’язку з будівництвом дороги у лісі приватним підприємством «Керамбуд», кінцевими беніфіціарними власниками якого є брати народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака.

Рубрика: Природа

11:25 23 травня 2020 р.

Лісники не хочуть погоджувати заказник "Двірцівський" на Сокальщині: рубки тривають

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства та державне підприємство "Жовківське лісове господарство" не хочуть погоджувати ботанічний заказник "Двірцівський" на території Сокальського ДЛГП "Галсільліс".

Рубрика: Природа

17:13 19 травня 2020 р.

У Львові - знову заморозки

У Львові впродовж 21 — 23 травня вночі та вранці на поверхні ґрунту очікують заморозки 0 — 3°. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології.

Рубрика: Природа