У Львові повністю спустять Піскові озера

20:16 11 листопада 2022 р.

Фото до новини

За словами керівниці управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександри Сладкової, до кінця року у Львові планують очистити 7 водойм.

Йдеться про два озера в парку «Піскові озера», три озера в Снопківському парку, озеро в Горіховому гаю та озеро в парку Архангела Михаїла.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Про кожне озеро ще говоритимемо окремо – деякі спускатимемо повністю, деякі частково, деякі спускати не будемо.

Час обрано навмисне в кінці року, бо саме зараз флора і фауна найменш активна, і втручання будуть їй шкодити найменше. У будь-якому випадку, забирання намулу – то забирання намулу. Де треба, поглибимо, де треба, розчистимо чи посадимо рослини і запустимо рибу наступного року», – розповіла Олександра Сладкова.

Вона акцентувала, що особливу увагу цьогоріч буде приділено очищенню водойм у парку «Піскові озера».

«Ми прийняли рішення спускати повністю “Піскові озера” після довгих дискусій. Вирішальним аргументом стала надмірна кількість посліду качок, надмірна кількість очерету, зумовлена недостатньою глибиною, і наявність інвазивних сомів і ротанів. Як це все “працює”, було очевидно цієї зими, коли примусова аерація вивільнила сморід сірководню.

Метою очищення є те, щоб нова запущена екосистема працювала на уникнення подальших забруднень води. Нові аератори, зариблення, бактерії, правильний рельєф дна і берегів, правильні рослини в цьому допоможуть.

Наповнення “Піскових озер” відбуватиметься у тому числі водопровідною водою з гіпохлоридом натрію (не хлором), а також ґрунтовими водами і сезонними опадами», - додала керівниця управління екології та природних ресурсів.

Так, наразі на завершальному етапі тривають тендерні процедури, після яких буде визначено виконавця робіт.

У Львові отруїли озера: рятують птахів і намагаються визначити речовину-вбивцю

У Львові розпочнуть чистити «Піскові озера»

У Львові чистять озеро в «Горіховому гаю»

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини