Рідкісний чорний лелека звив гніздо на Львівщині. Де оселився

17:43 26 лютого 2024 р.

Фото до новини

У Львівській області знайшли нове місце гніздування червонокнижкого птаха – чорного лелеки.

Про це інформує Національний природний парк «Північне Поділля», пише DailyLviv.com.

В межах України налічується всього 400-450 пар чорного лелеки.

З початку року департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА активізував роботу щодо виявлення місць гніздування червонокнижних видів птахів, в тому числі чорного лелеки.

Читайте такожНа Львівщині організували операцію з порятунку червонокнижного кота лісового (відео)

Минулого тижня представники департаменту, національного природного парку «Північне Поділля» та ЛНУ ім. Івана Франка обстежили у лісі ділянку, де місцеві жителі ймовірно знайшли гніздо чорного лелеки. За результатами перевірки, підтвердили місце гніздування  червонокнижного птаха в межах філії «Бродівське лісове господарство» ДП «Ліси України».

До слова, домівка лелеки облаштована на дереві дуба віком орієнтовно 350 років. Виявлене гніздо є лише третім офіційно зафіксованим місцем гніздування птаха в межах Львівщини. Раніше місця гніздування знайшли у Яворівському та Стрийському районах.

Читайте також: Рідкісну червонокнижну тварину врятували українські бійці: допоміг бронежилет (відео)

«Місця гніздування червонокнижних птахів підлягають особливій охороні. Надалі навколо гнізда буде охоронна зона. Оскільки чорний лелека веде потаємний спосіб життя, ніколи не селиться близько до населених пунктів, надає перевагу старим лісам і важкодоступним місцям, виявити його гніздо є досить складно. Закликаю жителів області повідомляти про виявлені місця гніздувань червонокнижних птахів для збереження популяції рідкісних видів», - наголосила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Оксана Війтик.

За даними науковців, скорочення чисельності птаха в Україні пов’язане з деградацією місць гніздування через надмірне антропогенне навантаження, через фактор неспокою, спричинений як населенням, так і як наслідок військових дій в межах країни.

Читайте також: За зірвані первоцвіти на Львівщині доведеться заплатити від 510 до 1700 грн

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів