За зірвані первоцвіти на Львівщині доведеться заплатити від 510 до 1700 грн

15:32 23 лютого 2024 р.

Фото до новини

На Львівщині стартує екологічна акція із захисту унікальних рослин – первоцвітів.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Щовесни великих обсягів набуває торгівля раноцвітними весняними рослинами – так званими первоцвітами. 

Для захисту первоцвітів Державна екологічна інспекція у Львівській області розпочала акцію «Первоцвіт – 2024». Ця ініціатива спрямована на протидію незаконному вилученню первоцвітів з природного середовища.

Раноцвітні рослини, які занесені до Червоної книги України: всі види сон-трави, підсніжник звичайний, тюльпан дібровний, проліска сибірська, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий.

 «Традиційно закликаємо жителів нашої області не зривати, а ще більш важливо – не купувати первоцвіти. Кожен з нас може доєднатися до збереження провісників, дозволяючи їм квітнути та вражати нас своєю красою. Давайте діяти разом, дотримуючись екологічно відповідальних підходів та залишаючи ці прекрасні рослини недоторканими в їхньому природному середовищі!», – закликає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.

Нагадуємо, що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення – за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн (ч.1 статті 88-1).

Водночас за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу (ч. 2 статті 88-1 КУпАП).

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів