Нормалізація з РФ чи 20-й пакет санкцій. У Брюсселі обговорять резонансні заяви прем'єра Бельгії

10:13 16 березня 2026 р.

Сьогодні, 16 березня, у Брюсселі розпочалася зустріч міністрів закордонних справ 27 країн-членів Європейського Союзу.

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Ключовими темами порядку денного стали подальша підтримка України, подолання угорського вето на фінансову допомогу та посилення санкційного тиску на Росію та Іран.

Одним із найгостріших питань залишається розблокування кредиту для Києва у розмірі 90 мільярдів євро. Наразі це рішення продовжує блокувати Угорщина.

У кулуарах Брюсселя припускають, що Будапешт навряд чи змінить свою позицію до завершення парламентських виборів у країні, хоча європейські лідери не полишають надій на конструктивні зміни.

Читайте також: ЄС продовжив санкцій проти 2700 осіб, компаній, організацій та установ Росії. Чорний список очолює Путін

Паралельно міністри обговорюють підготовку 20-го пакету санкцій проти Росії, покликаного ще більше обмежити економічні спроможності агресора.

Окремою темою для дискусій можуть стати нещодавні слова прем'єр-міністра Бельгії Барта Де Вевера. Його заява про необхідність нормалізації відносин із Москвою та повернення до закупівлі дешевих російських енергоресурсів викликала несподіваний резонанс. На думку Де Вевера, Європа нібито не зможе здолати Росію ані військовим шляхом, ані санкціями — позиція, яка йде врозріз із загальною стратегією ЄС.

Крім українського питання, очікується, що голови МЗС схвалять рішення про запровадження санкцій проти 19 осіб та установ в Ірані. Ці обмеження є реакцією Брюсселя на систематичні порушення прав людини в країні та чітким сигналом іранській владі, що репресії не можуть бути фундаментом майбутнього держави.

Читайте також: Іран погрожує Україні ракетними ударами

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

DailyLviv.com

 

DIM.RIA