За які висловлювання і зображення в Україні штрафуватимуть навіть політиків і посадовців

14:13 26 березня 2021 р.

Законопроєкт передбачає покарання за публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, Голокосту, депортації з Криму кримських татар у 1944 році, або виправдання дій організаторів цих міжнародних злочинів.

В Україні хочуть штрафувати за зображення держави без окупованих територій. Комітет Верховної ради з питань екологічної політики рекомендує ухвалити відповідний законопроект №5166 за основу. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР, пише РБК-Україна

Цей документ пропонує штрафувати за поширення зображення обрисів території України чи карти України без тимчасово окупованих територій. Йдеться про зображення у друкованій продукції, на сувенірах, картах, схемах, у рекламі.

Такі дії закон пропонує карати штрафом від 5 тисяч до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це 85-170 тисяч гривень.

Крім того, документ передбачає покарання за публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, Голокосту, депортації з Криму кримських татар у 1944 році, або виправдання дій організаторів цих міжнародних злочинів. За це загрожуватиме штраф у розмірі 2 тисяч таких мінімумів, тобто 34 тисячі гривень, або громадські роботи на строк до 200 годин.

Повторне порушення планують карати штрафом від 3 тисяч до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 тисяч гривень) або громадськими роботами на строк від 100 до 240 годин.

Якщо порушення вчинили національні публічні діячі, посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, їм буде загрожувати штраф від 5 тисяч до 7 тисяч таких мінімумів (85-119 тисяч гривень) або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин.

Цей закон також передбачає кримінальну відповідальність за позбавлення права власності на окупованих територіях.

Так, 20 березня в окупованому Криму набрав чинності указ Президента Російської Федерації Владіміра Путіна про заборону іноземним громадянам володіти землею.

У травні оберуть нову громадську раду при Львівській облдержадміністрації

Причина корупції в Україні: кілька людей володіють величезною частиною всього

Мешканців з окупованих Росією територій Донбасу возитимуть на екскурсії на західну Україну

28 березня в трьох районах Львівщини будуть проміжні вибори: зареєстровано 23 кандидати

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу