Причина корупції в Україні: кілька людей володіють величезною частиною всього

22:11 11 березня 2021 р.

Колишній спеціальний представник уряду США з питань України (у 2017-19 роках) Курт Волкер запропонував спосіб усунення корупції.

Корупція в Україні – це симптом більшої проблеми, що полягає в політичній та економічній структурі, «де кілька людей володіють величезною частиною всього», заявив під час публічної дискусії колишній спеціальний представник уряду США з питань України (у 2017-19 роках) Курт Волкер.

Про це розповідає Радіо Свобода, повідомляє Dailylviv.

«Люди говорять про корупцію в Україні як проблему. Так, корупція в Україні – це проблема. На мій погляд, це – симптом, це симптом більшої проблеми. Більша проблема – політична та економічна структура, де кілька людей володіють величезною частиною всього. Це дає їм економічну владу, а економічна влада використовується для політичного впливу… Це неминуче. Корупція – радше, засіб, аніж мета. Це спостерігається в Україні з перших днів незалежності», – сказав Волкер.

Він також провів паралель між ситуацією в Україні та ситуацією у США у XIX столітті, коли невелика кількість людей володіла значною кількістю ресурсів та здійснювала вплив на політику.

Волкер заявив, що вирішенням стало впровадження антитрастового законодавства, що встановлювало ліміт на обсяг певного виду бізнесу, однак дозволяло підприємцям зберегти гроші. Це дало змогу «перетворити бізнесменів на філантропів».

Колишній спецпредставник уряду США зазначив, що щось подібне необхідно втілити в Україні: встановити допустимі ліміти, дати людям час і можливість реінвестувати гроші в інші сфери.

«Ряд реформ за часів Порошенка та особливо упродовж першого року адміністрації Зеленського були викликом для України. Є сили, які борються проти них зараз. Це виклик для уряду зберегти їх на своєму шляху», – зауважив Волкер.

Він також зазначив, що США почали бути більш активними у впровадженні санкцій щодо українських бізнесменів. І, відповідно, чекають від України такого ж кроку.

США 5 березня запровадили санкції проти українського олігарха та колишнього чиновника Ігоря Коломойського за «причетність до значної корупції». Санкції запровадили за дії, вчинені Коломойським, коли той працював головою Дніпропетровської ОДА. Сам Коломойський ще не коментував запровадження санкцій проти нього.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Більшість українців і в лютому, і в березні бачать, що Україна йде не в тому керунку

Суд у смартфоні: Президент обіцяє якісні зміни в судовій системі

dailylviv.com

До теми

22:39 12 квітня 2021 р.

Національну академію сухопутних військ у Львові відвідала делегація Збройних сил Канади

До Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завітала делегація ЗС Канади на чолі з нещодавно призначеною командиркою канадської тренувальної місії в Україні ЮНІФАЄР підполковником Мелані Лейк.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу