Військовий комісар Львівщини розповів подробиці мобілізації до війська

14:05 1 серпня 2014 р.

Фото до новини


Фото: comments.ua

Натомість начальник відділу обласного військкомату Ігор Сизонов наголосив: «Якщо ми сьогодні не зупинимо агресію на сході, то завтра нам доведеться зупиняти її під Львовом».

Журналіст інтернет-видання «Zaxid.net» Володимир Рихліцький передає сьогодні, 1 серпня, в публікації «Кого заберуть на війну. Військовий комісар Львівщини пояснив, як відбуватиметься мобілізація»:

«Третя хвиля мобілізації, яка відбуватиметься відповідно до указу президента «Про часткову мобілізацію» від 22 липня, буде набагато масовішою, ніж попередні дві хвилі. Упродовж 45 днів планують мобілізувати техніку та людські ресурси для того, щоб поповнити бойові військові частини, які перебувають в зоні бойових дій. Мобілізація може зачепити навіть тих юнаків, які ніколи не служили в армії.

Мобілізація – не призов

Не варто плутати мобілізацію із військовим призовом. За словами т.в.о. обласного військового комісара Олександра Тіщенка, третя хвиля мобілізації – це поставка техніки та людських ресурсів до військових частин, які будуть вказані у директиві, що надійде до військкоматів.

Для потреб армії на підприємствах мобілізовуватимуть техніку, яка може допомогти військовим під час бойових дій – автомобілі, автобуси, спеціалізовану техніку.

Тіщенко закликав підприємства надавати армії тільки справну техніку, адже в зоні бойових дій бойовики обстрілюють усі машини, які рухаються зі швидкістю меншою, ніж 100 км/год.

Називати цифри мобілізації у час, коли Україна перебуває фактично у стані неоголошеної війни з Росією ніхто, звісно ж, не буде. Однак, як зазначив начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи Ігор Сизонов, кількість мобілізованих під час третьої хвилі буде набагато більшою, ніж під час двох попередніх хвиль, разом узятих.

Хто не підлягає мобілізації

Головний військовий комісар Львівщини пояснив, що, згідно із статтею 23 закону «Про мобілізацію», мають право бути звільненими від мобілізації особи, які  мають більше п’яти дітей, яким ще не виповнилося 16 років. Втім, за словами Тіщенка, районні військові комісари не будуть призивати чоловіків, на утриманні яких є більше трьох неповнолітніх дітей.

Крім того, керівники підприємств можуть «забронювати» особливо важливих працівників призовного віку, які працюватимуть в тилу. «Якщо підприємство сплачує в бюджет міста 70 млн грн, то ми будемо йти назустріч таким керівникам», – зазначив Тіщенко, пояснивши, що мобілізація проводитиметься таким чином, щоб не знекровлювати економіку в тилу, адже під час воєнних дій комусь також потрібно працювати на підприємствах.

Хто підлягає мобілізації

Люди, які служили в армії підлягають обов’язковій мобілізації. Крім того, за словами Тіщенка, мобілізовуватимуть тих юнаків, які були визнані непридатними для служби в армії, однак, не мають серйозних проблем із здоров’ям. Такі особи ще раз проходитимуть медкомісію.

Люди, які не служили в армії, (ті, хто закінчив військову кафедру і отримав звання «молодший лейтенант» запасу) зазвичай мають таку військово-облікову спеціальність, яка відповідає цивільній освіті – будівельник, юрист. «Ми намагаємося підбирати людей в частини за військово-обліковими спеціальностями (ВОС). У кожній частині є перелік ВОСів – зв’язківці, стрільці, водії, бухгалтери», – зазначив начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи Ігор Сизонов.

Крім того, будуть набирати людей з вищою освітою, які не мають військової підготовки. У військових частинах зараз затребувані бухгалтери, програмісти, кухарі.

«Бухгалтерів зараз не готують у військових навчальних закладах. Ми набираємо бухгалтерів-солдатів. Потрібні і програмісти, оскільки рівень технічного забезпечення значно виріс», – зазначив Сизонов.

Дівчат також набиратимуть за певними військово-обліковими спеціальностями – медики, психологи, кухарі.

Непідготовлених на схід не відправлятимуть

Усі мобілізовані обов’язково проходитимуть 10-денну підготовку та бойове злагодження вже безпосередньо на полігонах, де прийматимуть присягу на вірність Україні. Час проходження бойового злагодження залежатиме від військово-облікової спеціальності бійців.

«Українській армії потрібні добровольці, які розуміють куди вони йдуть і за чим вони йдуть. Але ми мобілізовуватимемо всіх, хто підлягає цьому згідно закону. Якщо ми сьогодні не зупинимо агресію на сході, то завтра нам доведеться зупиняти її під Львовом», – зазначив начальник відділу мобілізаційної роботи Сизонов».

Журналіст інтернет-видання «Zaxid.net» Володимир Рихліцький передав це сьогодні, 1 серпня, в публікації «Кого заберуть на війну. Військовий комісар Львівщини пояснив, як відбуватиметься мобілізація».

Як повідомляв «Zaxid.net», 22 липня Верховна Рада України ухвалила закон про затвердження указу президента України Петра Порошенка «Про часткову мобілізацію». За нього проголосували 232 народних депутати. Ним передбачається, що до зони АТО поїде третя хвиля військовозобов'язаних. Часткова мобілізація дозволить залучити ще 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів